Vlastní gól v kritický moment. Obránce zapůjčený do Mory ze Znojma sklopí hlavu a odjíždí střídat. „Byl to zákeřný gól,“ přiznává nešťastný střelec. Nemohl tušit, že ho spoluhráči podrží a Sareze nastřílí v poslední dvacetiminutovce úctyhodných pět branek.

Rozhovor


Upřímně, takový vlastenec se v hokeji hned tak nevidí. Asi vás překvapila rozehrávka brankáře Žigárdyho, že?

To nebyla rozehrávka. On to chtěl chytit, ale odrazilo se to přímo přede mě. Nechtěl jsem nechat puk za sebou, ale byl jsem v pohybu dopředu a odrazilo se mi to do hokejky. To už prostě nejde zastavit.

Vypadal jste hodně zdrceně. Byl to zákeřný gól na 2:3 při vlastní přesilovce pár vteřin před koncem druhé třetiny. Co se vám honilo hlavou?


No, byl to zákeřný gól. Ale co už nadělám.

Asi to tak nemrzí, když se vyhrálo, ne?

Asi ne. Ale byl to hodně důležitý moment. Kdyby se to neotočilo, tak ten zápas jde na můj vrub. To byl hodně těžkej moment.

Žigárdy za vámi hned po brance dojel. Co vám sdělil?


Že se mám na to vykašlat, že se to stane. Já to nijak nerozebíral, spadlo to na mě. Určitě jsem si ten gól dát nechtěl.

Dobírali si vás spoluhráči v šatně?

Tady ten malej jelimán. (ukazuje na Lubomíra Štacha)

Lubomír Štach: Tak Lukáš mi připomněl toho Japončíka, jak dal gól a radoval se. Je taky tak produktivní. (směje se) Ne vážně. Trefil to pěkně. Z první. (stále se směje) Konečně se prosadil střelecky.

Lukáš Chmelíř:
Tak on je asi jediný (směje se). Jinak nikdo.

Opět jste vyhráli, opět dali hodně gólů. Ale druhý zápas byl rozhodně obtížnější, souhlasíte?

Byl. Ze začátku jsme byli trošku unavení. Možná jsme spoléhali na to, že oni budou po tom prvním zápase víc dole. A oni nás překvapili. Vlétli na nás, ale naštěstí jsme první třetinu ustáli a ještě jsme dali gól. Potom se to přetahovalo. V závěru jsme chtěli vyhrát víc a zlomili to.

Jste kmenový hráč Znojma, které teď hraje o play-off. Nemrzí vás, že vyřazovací boje svádíte pouze v první lize?

Já jsem s tím počítal. Měl jsem dvakrát zlomenou ruku. Bylo dopředu domluvené, že se sem půjdu rozehrát. Naskočit do extraligy po tak dlouhé pauze je těžké. Jsem rád, že mohu hrát tady. A uvidím, chtěl bych tady dojit co nejdál a stejně tak chci, aby i Znojmo došlo co nejdál.

Pro Olomouc by Ostrava neměla být konečnou. Jak vidíte její sílu?

Je těžké po dvou zápasech něco hodnotit. Jedeme dvakrát ven, hraje se na čtyři vítězné. Takže vůbec nic není rozhodnuté. Udělali jsme důležité dva kroky doma, teď to musíme potvrdit venku. Já si myslím, že ta síla tam je. Kam dojdeme je v play-off o štěstí a aktuální formě. Takže se může klidně stát, že ambice budou úplně nejvyšší.

Richard Brančík se nechal slyšet, že tento tým letos ještě na extraligu nemá. Máte zkušenosti ze Znojma, jaký je váš názor?


Těžko to lze odhadovat. Myslím si, že vítěz první ligy rozhodně může hrát s Ústím vyrovnané zápasy.

Jan Dočkal