Po čtyřech utkáních tak Mora vede v sérii na čtyři vítězné 3:1. „Chtěli jsme v Ostravě zvládnout oba zápasy, ale jsme spokojení i s jedním. Sareza je doma hodně nepříjemná,“ přiznal Richard Brančík.

O tom, že série může skončit už v pondělí, rozhodl gólem v prodloužení právě olomoucký kapitán. „Obránce vystřelil na branku, já jsem se tam objevil úplně sám a podařilo se mi puk dorazit snad až na třetí pokus. Hlavně že to tam ale spadlo,“ oddechl si.

Špatný úvod podtržený dvoubrankovou ztrátou Moru nepoložil. „Ostrava dokázala využít obě naše vyloučení, ale my jsme to nezabalili, právě naopak. Spíš si myslím, že nás to nakoplo, vždyť byla teprve čtvrtá minuta, takže jsme měli dost času s výsledkem něco udělat,“ vysvětlil Brančík.

Série se teď stěhuje zpět na Hanou a osud Sarezy visí na tenkém vlásku, který by další výhra Mory nenávratně přetrhla.

„Svým způsobem je to může zlomit, věřím tomu, že je to nahlodá. My teď budeme hrát doma a chceme v pondělí sérii ukončit. Věřím tomu, že pokud nám pomohou diváci a bude taková atmosféra jako v prvních dvou utkáních, tak se nám to podaří,“ pozval fanoušky do hlediště Richard Brančík.