Kostým kohouta si odbyl svou premiéru na prvním vzájemném utkání pod Ještěděm. „Napadlo mě to v okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že nás v předkole čeká Liberec. Bratr dělá karnevaly pro děti a tento kostým používá jako takový zlatý hřeb. Řekl jsem si, že by bylo fajn to vzít na zápas. Někde by se možná kostým nedožil konce utkání, ale v Liberci je kulturnější prostředí a je to tu spíše o zábavě,“ pochválil Kohout severočeské fanoušky.

Skalní příznivec olomouckého celku přiznal, že vedení 2:0 v sérii rozhodně nečekal. „Tím, že jsme v sérii bylo outsideři, přijeli jsme si to na sever Čech hlavně užít a pobavit se. To, že si ze sebe člověk udělá trochu srandu, k tomu tak trochu patří,“ pravil.

předkolo play-off: Bílí Tygři prohráli s Olomoucí první zápas na domácím ledě 0:1 po prodloužení.
OBRAZEM: První bod urvala Olomouc přesilovkovým gólem v prodloužení

Chvilku to však vypadalo, že mu jeho vizáž u místních pořadatelů neprojde. „Problém byl hlavně s maskou na hlavě, ale to je všude. Security dělá jen svou práci. Člověk nesmí skrývat identitu, ale já ji neskrývám, protože pod maskou je opět jen Kohout,“ smál se fanoušek v dobrém rozmaru s narážkou na své příjmení.

Přiznává, že toto není poprvé, co přišel s něčím novým. „Jsem takový blázen. Když je nějaký důležitý zápas, hodím občas na led živého kohouta a podobně. Vždy vymyslím nějakou ptákovinu, a toto byla jedna z nich,“ pokračoval v pozitivním duchu.

Předkolo play-off, 2. zápas: Bílí Tygři padli i podruhé na vlastním ledě po prodloužení. Tentokrát si Olomouc připsala vítězství 3:2.
OBRAZEM: Tygři jsou po druhé porážce krok od vyřazení

Pak už trochu zvážněl a přiznal, že ne všude by si dovolil tento kostým vzít. „Záleží hodně na stadionu. V Liberci jsem si to dokázal představit. Mám tu dost známých a vím, že prostředí je tu přátelské. Například v Brně by to podle mě nešlo, protože bych celý zápas poslouchal urážky a tak podobně,“ řekl Kohout.

Právě v Liberci možná zjistil, že by se mohlo jednat o dobrý podnikatelský záměr. „Po prvním utkání jsem si říkal, jestli to nezpoplatním, protože zájemců o fotku bylo opravdu dost a při druhém tomu nebylo jinak,“ přiznal s úsměvem.

Předkolo play-off: Liberec - Olomouc, stav série 0:2
Nejenže Jiří Kohout pobláznil celou libereckou halu, ale jeho oblíbený tým dost možná způsobil velké pozdvižení právě v Olomouci. Asi jen málokdo čekal, že si hosté uzmou pro sebe oba dva zápasy (0:1pp a 2:3pp) a na Hanou tak pojedou ve velice komfortní situaci, kdy mohou jako méně favorizovaný tým postoupit do čtvrfinále play-off. Liberec bude naopak o víkendu odvracet hrozbu předčasného ukončení sezony.