V hanáckém duelu mezi Přerovem a Šternberkem měli více ze hry domácí, ale góly stříleli hosté. Na začátku třetí třetiny Zubři snížili na 1:2 a mohli i vyrovnat. Naopak na druhé straně skóroval Hruška, i když domácí poukazovali na posunutou branku a faul na brankáře Krejčího, který zápas ani nedochytal. Skóre v závěru ještě uzavřel Jurák.

Domácí kouč Jaroslav Beck se však na sporný gól nevymlouval. „Z naší strany to byla velká bída v proměňování šancí. Několik střel skončilo na tyčích, do branky nám to teď nepadá,“ posteskl si Beck.

Hosté naopak dokázali navázat na předchozí vítězství 6:3 nad Velkým Meziříčím a trenér Lubomír Fischer mohl být spokojený. „Hráli jsme obětavě, dodržovali taktické pokyny,“ pochvaloval si Fischer.

Za zlomový moment považoval neproměněné šance domácích za stavu 1:2. „Utkání by se jinak prodlužovalo. V závěru jsme byli šťastnější a góly Juráka a Hrušky rozhodly,“ dodal Fischer.

Šumperští hokejisté pokračují ve vítězné sérii, když vyhráli v Prostějově 5:2. Jestřábi se přitom ve 25. minutě dostali do vedení 2:1. Další šance ale neproměnili a Draci v závěru druhého dějství dvěma slepenými zásahy během minuty znovu strhli skóre na svou stranu. „To nebyly slepené góly. Vyplunuly z našeho tlaku,“ uvedl sportovní ředitel Šumperku Radek Kučera.

Klíčová pro vývoj celého utkání pak byla ve 47. minutě branka Romana Meluzína na 2:4, jehož střelu nešťastně tečoval za záda vlastního brankáře prostějovský zadák Jiří Paška. Pět minut před závěrem šumperský kapitán obdržel za sekání trest pět minut plus do konce utkání.

Po dalším vyloučení Ambruze se Draci rázem museli bránit ve dvouminutovém oslabení tři na pět. Domácí ale ani tuto výhodu nevyužili, když v největší šanci Prostějova mířil Žibrita pouze do tyče. Hosté skóre uzavřeli gólem do prázdné branky.

„Šumperk má zkušené hráče a to se ukázalo hlavně při přesilovkách. Dvě třetiny jsme hráli hokej. Je škoda, že nám chyběli Vlk s Janečkou. Utkání se zlomilo na konci druhé třetiny, kdy jsme dostali dva rychlé góly,“ dodal trenér Jestřábů Svatopluk Vařeka.

Uničov v Opavě padl až v samotném závěru, když Slezan v 52. minutě poslal Kovalovský po individuální akci do vedení. Dvě minuty před koncem výhru potvrdil Měch.

„Zápas byl podle mě remízový. Rozhodla vyloučení, kterých jsme měli velké množství včetně několika dvojnásobných. Na začátku třetí třetiny jsme měli jít znovu do vedení, ale trefili jsme jen tyč,“ litoval uničovský trenér Josef Sršeň.