Zatímco Mora se pohybuje v horních patrech tabulky skupiny Východ, u Jestřábů je již teď jasné, že budou bojovat o záchranu. Odlišné postavení v tabulce se také odráží v dosavadních vzájemných duelech, v nichž byli úspěšnější olomoučtí hokejisté. Mora nejprve ve třetím kole doma vyhrála 3:1 a v prostějovské odvetě 4:2.

Favoritem dnešního zápasu jsou proto domácí. Olomoucký trenér Petr Fiala ale varuje. „Do Prostějova v poslední době přišlo několik kvalitních hráčů. To ale ještě neznamená, že se zapracují do mužstva. V útoku ale každopádně posílili. Dvě lajny má Prostějov silné,“ upozornil Fiala.

Oproti tomu si nedělá hlavu z toho, jestli v hostující brance tentokrát nastoupí ostřílený Radovan Biegl. „Je jedno, kdo bude za hosty chytat. Prostějov chceme porazit. Kéž by přišlo víc diváků,“ přeje si olomoucký kouč.

Derby ale vždy provází bouřlivá atmosféra z obou táborů. Záležet tak bude také na tom, aby hráči tomuto prostředí nepodlehli. „Hráčům opakujeme každé utkání, že musí hrát disciplinovaně. Hodně ale bude záležet na rozhodčím. Někteří totiž svými verdikty vyvolávají větší emoce,“ dodal Fiala.

Mora zatím nemůže počítat se zraněným útočníkem Filipem Smejkalem, naopak do sestavy by se měl vrátit další útočník Martin Davídek. Na konci roku se navíc zranila znojemská výpomoc obránce Lukáš Chmelíř.

„S pomocí juniorů máme čtyři pětky. Na konci roku jsme ale hráli na tři a nebylo to špatné. Chtěli bychom ale pošetřit síly a zátěž rozložit na více hráčů,“ naznačil Petr Fiala.

Jestřábi ale na olomoucký led nechtějí nastupovat v předem poraženecké náladě. „Do konce základní části zbývá poměrně dost zápasů a naším cílem je v každém z nich bodovat. To platí už pro derby v Olomouci, kam rozhodně nepojedeme v roli předem poraženého. Právě naopak. Toužíme všechny překvapit,“ slibuje prostějovský trenér Radomír Kužílek.

Utkání 33. kola první ligy mezi HC Olomouc a HK Prostějov začíná dnes v tradičních 17 hodin.

Program 33. kola:

SO: 17.00: Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav, Kadaň – Hradec Králové, Beroun – Chomutov, Olomouc – Prostějov, Sareza Ostrava – Šumperk, Kometa Brno – Havířov. 17.30: Jihlava – Třebíč. 18.00: Vrchlabí – Most.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika