První domácí výhra, vy vítězný gól. Ideální scénář?

Jsem rád, že to tam konečně padlo a to čekání jsem utnul. Ve všech předešlých třech zápasech jsem měl nějaké šance, ale nepadlo to tam. To, že nakonec šlo o vítězný gól, mě těší o to víc.

Od začátku jste chtěl střílet?

No, už mi tam proběhla myšlenka, že to přihraju (směje se). Pak jsem se ale naštěstí rozmyslel a vystřelil jsem. Dobře jsem udělal a trefil jsem to.

Růžek trefit umíte. Není škoda, že to nezkoušíte víc?

Je pravda, že jsem takový váhavý střelec. Zkusím na tom zapracovat (usmívá se). Už se ale asi budu jen těžko měnit.

Váš gól vám po druhé třetině vrátil křídla, souhlasíte?

Máte pravdu, byla škoda, že jsme ztratili vedení z první třetiny, do té druhé jsme nenastoupili ideálně. Za dvě minuty jsme ztratili to, co jsme celou první pracně budovali. Byla to škoda, na druhou stranu je dobře, že jsme ve třetí třetině zabrali a přetavili tlak na svoji stranu.

Rychlý dvougólový direkt vás docela herně srazil.

Ve druhé třetině jsme byli opaření, chvíli nám trvalo, než jsme se do toho zpátky dostali. Myslím si ale, že se to pak zase vyrovnalo. Měli jsme nějaké šance, Nahec (Lukáš Nahodil, pozn. red.) jel sám na branku, ale nedal. Byla to škoda, ale ve třetí třetině to bylo otevřené. Konce nemáme špatné a podařilo se to zvrátit.

V čem je Energie nepříjemná? Do neděle neztratila.

Myslím si, že je to pořád stejné. Ten tým je tam podobný jako vloni, systém mají zažitý. Hrají aktivně, napadají, získávají tím puky, jdou do brány. Z toho dali i ty dva góly. Určitě jsou nepříjemní, proto jsme rádi, že jsme vyhráli.

Olomouc zatím v žádném utkání neodešla bez bodu. Panuje spokojenost?

Je to fajn. S Bolkou jsme mohli mít ještě o jeden bodík víc, zase na druhou stranu ve Vítkách nám to mohlo ve druhé třetině utéct. Myslím, že jsme pokorní. Vždycky se říká, že začátek je důležitý a jsme rádi, že těch bodů máme devět. Hned v úterý nás ale čeká Třinec, a to určitě nebude nic jednoduchého.

Trenér Zdeněk Moták o Strapáčově gólu:

„Na tréninku po každé takové akci, kterou přehrajeme, třeba přihrávkou do prázdné brány, a nevyjde to, tak se klikuje. Strap se asi bál, že bude muset na střídačce klikovat, tak to tam šlehnul a bylo to úspěšné.“

Mora vyráží do Třince

Po dvou tříbodových vítězstvích v řadě se olomoučtí hokejisté pokusí prodloužit svou bodovou sérii na ledě úřadujícího mistra z Třince. Oceláře start nového ročníku nepotkal v bůhvíjaké formě, z pěti zápasů urvali jen sedm bodů a v tabulce jim patří osmá příčka. Předehrávka 10. kola startuje v úterý v třinecké WERK ARENĚ 18 hodin.