Zraněními decimovaný Uničov čekal v neděli večer klíčový duel o to, aby udržel naději na to, že začne play-off na domácím ledě. Třetí tým tabulky krajské hokejové ligy Moravskoslezského kraje dělily od šesté Studénky pouze tři body.

Do pole měli domácí Orli k dispozici jen jedenáct hráčů, navíc se jim brzy zranil obránce Tomáš Halouzka, a tak dohrávali pouze na dvě lajny. V jedné z nich naskakoval 51letý Vojtěch Gerhát (na jehož rozhovor se můžete těšit na Deníku v nejbližších dnech). I tak se během čtrnácti minut dostali domácí do dvoubrankového vedení, když se prosadili Kalač a Kuba.

Ve druhé třetině se podařilo hostům snížit a ve třetím dějství se Studénce proti viditelně unavenému soupeři podařilo vyrovnat. Domácích deset bojovníků v čele s brankářem Michalem Šoustalem, který tým několikrát podržel, dotáhl souboj až do samostatných nájezdů.

Uničov - Rýmařov 5:1
Za Uničov pálili při výhře dorostenci, kapitán slaví novinku

V těch domácího fantoma v bráně ani jeden z pěti střelců nepřekonal, naopak na uničovské straně byl jediným úspěšným zakončovatelem zkušený Pavel Handl, který bekhendovým blafákem rozhodl o bonusovém bodu pro Uničov.

Zdroj: Michal Muzikant
Zdroj: Michal Muzikant

Ten si tak před Studénkou udržel čtyřbodový náskok. V posledním kole se utká Uničov se čtvrtým Rožnovem pod Radhoštěm na jeho ledě. Kromě Studénky však může Orly přeskočit v tabulce ještě Karviná, která ztrácí tři body a oba týmy mají vzájemné utkání k dobru. Vítězstvím v Rožnově by si tak Uničov definitivně zajistil start play-off doma.

Zdroj: Michal Muzikant

HC Uničov - HC Studénka 3:2 SN (2:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Kalač (Vrána, Fibigr), 14. Kuba (Žajgla, Kratěna), rozhodující nájezd: Handl - 25. Martin Havránek (Marek Havránek, Holanik), 51. Marek Havránek (Janečka, Čáň). Rozhodčí: Cik - Pippal, Lainka. Vyloučení: 4:6. Bez využití.

Uničov: Šoustal - Halouska, Fekiáč, Kuba, Kalač, Žajgla, Rosecký, Kratěna, Gerhát, Handl, Fibigr, Vrána.