Při svém prvním návratu do Olomouce jste přispěl nahrávkou na gól. Co chybělo k bodům?
Chyběly góly. Šance jsme tam měli. Byl to vyrovnaný zápas. Vyhrál ne lepší, ale šťastnější.

Jiří Ondrušek dvěma góly rozhodl. Čekal jste to od něj?
Říkal jsem, že mu to letos nějak střílí. Moc gólů zatím nedal, přeji mu to.

Cítil jste emoce na ledě?
Ne, snažil jsem se mírnit. Už je to nějaká doba. S kluky jsme už hráli i u nás ve Zlíně. Vždycky nějaká hecovačka proběhne, psal jsem si se Škůrym (Škůrkem), obstarával mi tady nějaké lístky. Bylo to tady příjemné. Jsou tu super fanoušci. Přijeli i lidi od nás ze Zlína. Byla super atmosféra i zápas. Jen škoda, že jsme neodvezli nějaký bod. I jeden by byl zlatý.

Fanoušci vás po zápase vyvolávali. Bylo to hezké?
Jo, to jo. Tady jsou parádní fanoušci. Strávil jsem tady nějakou dobu, takže jsem si to užil. A děkuji jim za to.

Nespletl jste si před zápasem šatny?
Ne, kdepak. Byl jsem tady jako soupeř poprvé, jen letos v létě jsem tady hrál in-line. Z té strany jsem snad nešel.

Co říkáte na formu Olomouce, která vyhrála už pošesté v řadě?
Výborně brání a vyhrávají na dva góly. To jim stačí. Špatně se jim branky dávají. Mají dobrou obranu a gólman jim to vždycky zavře. Mají štěstí. Byl to remízový zápas, gólovky byly na obou stranách. V první třetině jsem tam měl prázdnou bránu. Kdybych to dal, zápas vypadá jinak. Šance jsou, musím se do nich tlačit.

Vrátil jste se po měsíci, kdy vás skolily vysoké horečky a hnisavá angína. Směřoval jste návrat právě na tenhle zápas, který jste nechtěl vynechat?
Vyšlo to tak. Minulý týden ve čtvrtek jsem teprve šel na led. Bylo to otevřené, jestli se do toho nějak zpět dostanu. Přece jen dva a půl týdne jsem nic nedělal, měl jsem antibiotika. Vytrpěl jsem si to. Měl jsem to poprvé v životě a doufám, že naposledy. Nějak jsem se z toho vyhrabal. Chtěl jsem zápasy odehrát před reprezentační pauzou. Cítil jsem se na ten deficit celkem dobře. Párkrát jsem se zavařil, ale rychle jsem se z toho dostal.

Hned na začátku vám Švrček holí promasíroval záda. Co jste tomu říkal?
Kdyby tam byl kdokoliv jiný, dostane tam také, nebylo to přímo na mě. Už jsem se na hokej těšil, chyběl mi. Měl jsem dnes chuť. Jsem rád, že můj návrat vyšel zrovna do Olomouce. O to to bylo příjemnější.

Jaký to byl pocit vyjet v plecharéně ve žlutomodrém?
Už to tak je, je to hokejový život. Strávil jsem tady nějakou dobu, ale změny jsou součástí hokeje. Bylo to takové zvláštní až hezké.

Už v neděli vás čeká Kometa. Podle výkonu máte na co navazovat, že?
Ano, je to také derby. Bude to těžký zápas, může ale vyhrát kdokoliv.

DANIEL OSTRČILÍK, DAVID JAHODA