„Pardubice byly pod těžkou dekou, kdežto Zlín hraje v pohodě,“ varuje olomoucký obránce Jan Švrček, kterého čeká po osobní stránce pikantní duel.

Jste rodákem z Přerova, za Zlín jste v kariéře nastupoval. Budou pro vás Berani speciálním rivalem?
Zlín je tady rival pro každého, ať už jste z Přerova nebo z Olomouce. Věřím, že můžeme očekávat pěkné utkání. Oba mančafty teď mají delší výherní série a já doufám, že ta naše bude pokračovat a ta jejich skončí.

Hodně se očekává, co v dresu soupeře předvede další přerovský rodák Jakub Herman, který se vrací do sestavy Zlína. Znáte se po osobní stránce?
Určitě o sobě víme. Nejspíš bude nějaká štengrovačka, ale asi se bude víc štengrovat s ostatníma klukama, protože tady dřív působil.


Půjde o souboj dvou týmů, které mají hodně podobný styl?
Ano. Zlín hraje bruslivý, fyzicky náročný hokej, který je hodně podobný našemu. Myslím, že se můžeme těšit na celkem ostré utkání, ve kterém bude plno srážek a hodně bruslení. Věřím, že by se to divákovi mohlo líbit a že to fanoušci ocení.

V neděli jste si v Pardubicích připsali pátou výhru v řadě. Jaký je recept na setrvání na vítězné vlně?
Všechno se to odvíjí od toho, jak svědomitě se připravujete a co tomu obětujete. Zatím děláme to, co jsem dělali, když jsme byli na vítězné vlně, takže doufám, že to bude pokračovat.

Byla po sérii zápasů v krátkém časovém období už cítit únava?
Dlouhé série zápasů jsou znát, člověk je domlácený, ať už ze soubojů nebo z blokování střel a bruslení. Únava logicky přijde. Měli jsme dva dny volna, abychom si mohli trošku orazit, a teď se připravujeme na páteční zápas.

Dva volné dny jste asi měli po hodně dlouhé době, že?
To je samozřejmě taková zlatá výjimka. Ale pro tělo byl odpočinek hodně důležitý.

Jak se vám dívá na tabulku, ve které figurujete na čtvrté pozici?
Každý vidí, že tabulka je hrozně vyrovnaná. Ani desátý tým nemá výrazné bodové manko. Letos je to hodně vyrovnaná soutěž.