„Jsem rád, že lidé tuto olomouckou historii, byť je třicet let stará, vnímají jako svoji a cítí ji jako součást velké hokejové parády. Moc si přeji, aby se ještě zopakovala, i když to nebude titul, ale vždycky dobrý hokej,“ řekl dojatý Pavel Čech.

Setkání mistrů - titul HC Olomouc po 30 letech
Oslavy titulu Mory dnes a před 30 lety. Dva dny bez spánku i pohřešovaný
Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Zlatá parta se sešla nejprve v hotelu Flora, odkud se autobusem společně přesunula do kina Metropol, kde po 17. hodině začalo jedinečné setkání s fanoušky s názvem HCO titul po 30 letech.

V zábavném, odlehčeném duchu se nesl více než dvouhodinový program, který spolu s Michalem Dusíkem uváděla dvojice z tábora rivalů – „Kladeňák“ Martin Procházka a „Pardubičák“ David Pospíšil, dnes oba televizní experti a komentátoři.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček
Mistři! Vítěz české extraligy HC Olomouc s trenérem Josefem Augustou. Oslavy extraligového titulu v olomoucké plecharéně 11. dubna 1994
Olomoucký zázrak! Podívejte se, jak Mora před 30 lety slavila titul

Došlo tedy na spoustu vzájemného popichování a vyprávění jedinečných historek, třeba o pašování cigaret či o tom, jak tehdejší tým poskládaný ze tří klanů – olomouckého, vítkovického a brněnského tmelil kolektiv. „Dělali jsme vše naplno,“ zaznělo také.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Velkolepé akce se zúčastnili kromě osobností v trenérském nebi Josefa Augusty, Jiřího Matějů a Jaromíra Přecechtěla všichni hráči až na dvě jména. Zdravotní stav nedovolil se dostavit pouze jednomu ze strůjců úspěchu Jiřímu Dopitovi, nedorazil ani kanadský obránce Richard Brown.

Aleš Flašar
Zlatý bek Mory Flašar vzpomíná na titul, manažera Čecha i pád na dno
Hostem podcastu Hanácké ozvěny byl hokejový trenér a bývalý obránce HC Olomouc Aleš Flašar. Moderuje sportovni redaktor Deníku Ivan Němeček
Hanácké ozvěny: legenda Flašar o titulu, pádu Mory i Augustově vojně