Zatímco na domácím ledě trvalo 57. minut, než našli Orli recept na obranu Krnova, na jeho ledě se jim to podařilo brzy. Už v 6. minutě při hře pět na pět skóroval Michal Šimo. Uničovští si vytvořili dokonce dvoubrankový náskok, když se v 17. minutě prosadil ve vlastním oslabení Miroslav Kuba.

Domácí si však svoji bilanci v početní převaze ještě před první sirénou vylepšili utkání zdramatizovali. Na rozdíl jediné branky snížil ve hře pět na čtyři šestnáct sekund před koncem úvodního dějství Lukáš Peterka.

Ve druhé periodě se na branku čekalo dlouho. Gól padl opět v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Krnov využil přesilovku a ve 35. minutě smazal vedení Uničova Daniel Kysela a bylo to 2:2.

Brankář Michal Šoustal
Šoustal chytal v Americe, teď je v Uničově: Nechtěl jsem uměle natahovat kariéru

V poslední třetině se tak začínalo od nuly. Nakonec byl šťastnějším týmem ten hostující. Tři minuty a deset sekund před koncem základní hrací doby proměnil Pavel Handl ve vítězný gól přihrávku Michala Šima a oba hráči se tak pod výhru Uničova 3:2 podepsali gólem a asistencí. Hand totiž měl prsty v úvodní brance zápasu, kterou vstřelil právě Šimo.

Třetímu celku základní části se povedlo v sérii srovnat na 1:1 a pro rozhodující duel bude mít k dispozici domácí led, což by měla být výhoda, i když v sérii zatím dvakrát slavil hostující tým. Orli ale na vlastním stadionu prohráli v této sezoně zatím jen dvakrát - s Orlovou a právě s Krnovem. O postupujícím do semifinále se rozhodne v sobotu. Utkání startuje v 17 hodin.

HK Krnov - HC Uničov 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Peterka (Kocián, Slavík), 35. Kysela (Weiss) - 6. Šimo (Handl, Žajgla), 17. Kuba (Heža), 57. Handl (Šimo). Rozhodčí: Vítek, Polášek - Vojtášek, Fridel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.

Uničov: Šoustal - Přecechtěl, Klvaňa, Spurný, Halouska, Fekiáč - Gerhát, Kuba, Žajgla, Rosecký, Chytil, Šimo, Kratěna, Handl, Heža, Vrána.

Fotbalisté FC Sigma Hodolany (v černobílém) proti TJ Sokol Kožušany. Tomáš Alka (u míče)