Ale ani tak je nechtěli nechat ve štychu. Nemohli dovnitř, tak fandili venku před stadionem.

Bezpečnostní opatření znělo od rána jasně – všechny společenské akce, kterých se v jeden čas účastní víc než 100 lidí, se ruší.

„Vyzýváme Vás všechny, abychom se dnes sešli před stadionem a společně z plných plic fandili alespoň venku. Nebude to ovšem nic jednoduchého a bude se nás muset sejít co nejvíce,“ avizovalo na své facebookové stránce nejtvrdší jádro příznivců olomouckých hokejistů Ultras Mora už přibližně dvě hodiny před startem druhého utkání předkola proti Zlínu.

Jak slíbili, tak udělali. Přibližně deset minut před začátkem zápasu jich bylo před zimním stadionem víc než stovka. Jeden z nich dostal svolení k tomu, aby z kotle přinesl buben a fandění mohlo začít se vším všudy.

Proti štiplavému větru kromě vytrvalého povzbuzování a poskakování pomáhalo i pár hltů něčeho ostřejšího.

Jeden z prozíravých fanoušků poskytl několika parťákům i malou projekci. Zápas, který se odehrával za stěnami plechového zimáku, pustil na mobil a za ochranný kryt ho průhlednou lepicí páskou přilepil na zadní sklo sanitky.

Z malé obrazovky ale toho nešlo moc vidět, kromě asi pěti jedinců se všichni soustředili spíš na fandění.

Kromě toho chtějí fanoušci Mory udělat vůči klubu i vstřícné gesto. Chtěli si koupit vstupenky v pokladnách a tím přispět, klub je však neotevřel. To se vzhledem k celé situaci dalo čekat.

„Před stadionem bude také probíhat dobrovolná sbírka která bude po zápase předána zástupcům klubu. Věříme že každej k tomuhle přistoupí zodpovědně , a povede se nám alespoň z menší části touto cestou pomoc naší milované Morávce!“ napsali zástupci Ultras Mora do svého prohlášení.

Fanoušci před branami stadionů… bude tohle teď častý obrázek? Situace se mění každou chvíli. Třeba mezinárodní hokejová soutěž EBEL, kterou hraje i Znojmo, se rozhodlo během rozjetého play-off ukončit.