Brankář Branislav Konrád pochytal všech 32 střel domácího celku. „Musím říct, že mám radost,“ zářil štěstím Zdeněk Moták, trenér hanáckého celku.

Na pohodlnou cestu domů vlakem od Českých drah si tak Olomoučtí přibalili cenné a překvapivé tři body.

„Když jsme byli na olomouckém nádraží, tak nějaký člověk tam po nás řval, ať něco hrajeme, tak doufám, že jsme udělali radost i jemu,“ usmíval se Moták.

Mora nejenže Spartě vůbec nedovolila skórovat, taky ji uťala 17 zápasů trvající bodovou sérii. Tu svoji naopak natáhla na čtyři zápasy.

„Velké absolutorium zaslouží celé mužstvo v čele s brankářem Konrádem,“ pochválil Moták slovenskou oporu, která si připsala druhé čisté konto v sezoně.

O práci neměl nouzi už od samotného začátku. Dokonce hned po půl minutě inkasoval, jenže po prozkoumání videa rozhodčí branku Davida Tomáška kvůli postavení v brankovišti neuznali. Pokračovalo se tak za bezbrankového stavu. Sparta se ale za první brankou hnala dál.

„Přežili jsme úvodní nápor Sparty a její přesilovky, což bylo zásadní pro vývoj utkání,“ komentoval Moták.

Všech dvacet dřelo a šlapalo

Pak Hanáci trestali. Nejprve v sedmé minutě gólově zakončil svůj únik Petr Kolouch, za necelou minutu a půl pak z dobré práce Ostřížka a Strapáče těžil mladíček Tobiáš Handl, který se prosadil ve druhém utkání za sebou. Podobně úspěšně do zápasu vstoupili Olomoučtí i ve středu doma proti Litvínovu.

„Celé utkání jsme valili do kopce, i když začátek nebyl úplně špatný. Pak jsme ale dostali dva rychlé góly a proti urputně hrající Olomouci jsme se nedokázali prosadit,“ hodnotil utkání jeden ze sparťanských trenérů Josef Jandač.

Ani další průběh zápasu šance ke skórování nepostrádal, prim ale hráli oba brankáři, jak domácí Matěj Machovský, tak hostující Branislav Konrád.

„Nejlepší byla asi druhá třetina, kdy jsme měli střeleckou převahu, ale bezchybný Konrád nám nic nedovolil. Ale my jsme mu to ani nijak neztížili, nebyli jsme ve správný čas na správném místě a nepomohli jsme si ani v přesilovkách,“ nechal se slyšet Jandač.

Víc než dvě minuty před koncem základní hrací doby se Sparta odhodlala ke hře bez gólmana, bleskurychle z toho ale těžil Michal Kunc, který je tak během svého krátkého působení za Olomouc na sedmi bodech (3+4) v devíti zápasech.

„Všech dvacet hráčů makalo, šlapalo a dřelo, navíc jsme byli i aktivní a chodili do brejků. Tři góly na Spartě jsou výborné,“ pochválil Moták ještě jednou své hráče.

Mora de facto sesadila Spartu z čela tabulky, Třinec totiž zaváhání Pražanů využil a v honbě za Prezidentským pohárem se dostal o bod před ně. Co je ale pro Moru daleko důležitější, je fakt, že před 13. Zlínem má nyní už velmi pohodlný náskok 13 bodů. Do konce je sedm zápasů. Kohouti se naopak mohou dívat ještě před sebe, na Litvínov jim aktuálně chybí jen dva body.

V neděli se pokusí svou bodovou sérii prodloužit na pět zápasů doma proti třetí Mladé Boleslavi, kterou hostí od 18 hodin.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Ostřížek, Kunc), 10. Handl (Strapáč, Ostřížek), 58. Kunc (Strapáč, Klimek). Rozhodčí: Šír, Pilný – Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Bez diváků.

Sparta: Machovský – O. Němec, Němeček, Košťálek, Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák – Kudrna, Tomášek, Rousek – Řepík, Horák, Sobotka – Forman, Pech, Říčka – Dvořáček, Sukeľ, Vitouch – Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Olomouc: Konrád – A. Rutar, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, Švrček – Bambula, J. Knotek, J. Káňa – Kunc, Nahodil, Klimek – Handl, Strapáč, Ostřížek – Olesz, Kolouch, Burian – Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.