V minulém ročníku naskočil českobudějovický odchovanec do šesti duelů za Třinec a dokonce byl na střídačce při rozhodujícím sedmém finále s Pardubicemi. V minulosti působil také v Havířově, Chomutově či Vsetíně, jeden extraligový start zaznamenal v dresu Zlína.

„Posilujeme naše útočné řady o hráče, který dobře zná zdejší prostředí, jelikož zde v minulosti již působil. Očekáváme, že naplno projeví své kvality a zkušenosti získané v nejlepší extraligové organizaci posledních let,“ uvedl pro klubový web Jan Tomajko, hlavní kouč a jednatel HC Olomouc.

Jakub Doktor: „S Radkem jsme se napoprvé v podstatě minuli – když jsem tam přišel, tak za dva týdny odešel do Vítkovic. Teď jsme spolu měli letní přípravu, pak se vydal sem do Zlína.“
Doktor před Třincem ani netrénoval. Jak má vypadat další postup s Berany?

Neočekává se, že Doktor vyléčí ne zrovna vysokou produktivitu kohoutí ofenzivy, vzorem pro Olomouc však může být loňský příchod Roka Macuha, který po přesunu z Přerova o úroveň výše předváděl fantastické výkony.

Zůstává i Sedláček

27. kolo hokejové Tipsport extraligy: HC Olomouc - Rytíři Kladno. Jakub Sedláček27. kolo hokejové Tipsport extraligy: HC Olomouc - Rytíři Kladno. Jakub SedláčekZdroj: Deník/Ivan Němeček

Jisté už je, že brankářskou dvojici utvoří stejně jako v minulé sezoně Branislav Konrád a Jakub Sedláček. Zatímco ohledně Konrádova pokračování v Olomouci je delší dobu jasno, setrvání Sedláčka oficiálně kohouti nepotvrdili.

Deníku však složení brankářské dvojice v obsáhlém rozhovoru prozradil Branislav Konrád. „Trošku se prostřídáme, protože věk je pokročilý a odpočinku je potřeba trošku víc,“ zmínil mimo jiné zkušený gólman.

Zdroj: Michal Muzikant
Branislav Konrád na tiskové konferenci po návratu z olympijských her v Pekingu.
Konrád o své budoucnosti, Moře či MS: Češi mají lepší tým, vidím to na...