Páteční večer ve všech evokoval vzpomínky na velkolepé oslavy automaticky. „Řeknu to, co jsem řekl i tehdy. Oslavy byly dlouhé, bujaré a velmi příjemné. Těšili jsme se na to, že si tyto vzpomínky oživíme. Je to už třicet let,“ řekl Chalánek diplomaticky.

Setkání mistrů - titul HC Olomouc po 30 letech, Pavel Čech a Miroslav Chalánek
OBRAZEM: Kapitán zlaté Mory znovu zvedl pohár, ovace ve stoje pro Čecha

Slavilo se pochopitelně hned 11. dubna 1994 přímo na ledě, v kabině a poté na Pevnůstce. Co se dělo pak, to v rámci oslav úspěchů olomouckého hokeje těžko bude někdo překonávat. Tahle parta si to uměla užít.

„Na Pevnůstce to bylo oficiální, krásné, perfektně připravené. Pak přišla na řadu Varna a ostatní známé podniky v Olomouci. Nespali jsme dva, dva a půl dne,“ práskl brankář Ladislav Blažek.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Někteří byli v Olomouci doma, jiní dojížděli z Ostravy nebo Brna. To byl případ jednoho z nejproduktivnějších útočníků mistrovského kádru Igora Čikla.

„Sháněli mě z domova. V Brně se ptali, kde jsem, kdy se vrátím nebo jestli žiju. Měli starosti. Ale dopadlo to dobře, nakonec jsem se vrátil ve zdraví a všechno v pohodě. Titul se vším všudy, jak to má být,“ prozradil forvard, který po triumfu zamířil do dánského Odense.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

A jak vše prožíval manažer Pavel Čech, který stojí za třicet let starým úspěchem i organizací velkolepého setkání s fanoušky?

„Vzpomínám si na to velmi hekticky, protože jsem měl zhruba stejné povinnosti jako dnes. Do toho jsem ještě naháněl sponzory, což tentokrát nemusím,“ oddechl si s úsměvem.

Aleš Flašar
Zlatý bek Mory Flašar vzpomíná na titul, manažera Čecha i pád na dno

Zdroj: Deník/Ivan Němeček