Do středy držela čtyřzápasovou vítěznou šňůru celkově, tu však kromě Ocelářů přerušila i reprezentační přestávka.

„My jsme měli šňůru výher před přestávkou, ale těch 10 dnů je dost. Všichni máme raději herní vytížení, a to může být ten faktor. Jediným pozitivem na odehraném utkání je poslední třetina, kdy jsme dali gól, žádný neinkasovali a ubránili oslabení. To nám pomohlo, ale my už se soustředíme na páteční utkání se Spartou,“ řekl pro klubový web HC Olomouc útočník Silvester Kusko.

Zápas 43. kola hokejové extraligy Oceláři Třinec - Olomouc (14. 2. 2024).
Třetina zmaru. Mora v ní pětkrát inkasovala, mistr úřadoval

Nyní však kohouty čeká obrovsky náročný a atraktivní domácí dvojzápas. V pátek si pro odvetu za vyplenění O2 areny z konce roku přijede rozjetá pražská Sparta, v neděli je na programu vždy pikantní derby s Vítkovicemi. Oba zápasy se hrají od 18 hodin.

Sparta má formu

Pražané neztratili ani bod v pěti posledních duelech a na Hanou se vydají i se zvučnou posilou z NHL, tvrďákem Zackem Kassianem, který zatím na ledě tráví kolem 11 minut na zápas a na první kanadský bod v extralize čeká. Kohouti věří, ze proti nim jej při svém čtvrtém extraligovém startu rozhodně nezíská.

O motivaci bude mít Sparta postaráno. V živé paměti ještě má prosincový nájezd Mora expressu, který do Olomouce přivezl výhru 4:1.

Odjezd Mora expressu s hokejovými fanoušky Olomouce do Prahy na utkání se Spartou Praha v prosinci 2023.

Derby tabulkových sousedů

S Vítkovicemi pak kohouti 5. ledna na jejich ledě padli 2:3 v prodloužení, k výhře nevedly ani dva góly Jakuba Navrátila.

Hokejisté Vítkovic zdolali v pátečním utkání 33. kola extraligy Olomouc 3:2 v prodloužení.
Dva góly Navrátila, jeden bod. Mora měla ve Vítkovicích na tři

Derby s Ostravany však jsou vždy extrémně vyrovnaná, ani jednou nebylo rozhodnuto v základní hrací době, což by naopak Olomouc v neděli ráda změnila.

Už kvůli tomu, že pokud by se oba týmy střetly nyní, jednalo by se o souboj tabulkových sousedů. Mora a Vítkovice uzavírají první desítku pořadí extraligy, Ostravané mají na desáté příčce o šest bodů méně, odehráli však o zápas méně než Hanáci.