Tedy alespoň podle příspěvku HC Olomouc na sociálních sítích, který je podle všeho předtočený, radost a lásku nicméně Mora v úterý rozdává minimálně ve virtuálním světě.

Tomajko: Výkonnost není optimální

Ve středu už ale kohouty čeká ostrý souboj s Vítkovicemi, s nimiž ve dvou posledních duelech padli a rádi by v Ostravě navázali na poslední triumf s Českými Budějovicemi (3:2).

„Pro nás budou nejdůležitější výkony, které teď přijdou,“ uvědomuje si hlavní kouč Olomouce Jan Tomajko.

„Vítkovice mají hodně individualit, celkově hrají dobře. Mají čtyři lajny, které jsou vyrovnané a zároveň hráče, kteří rozhodují zápasy. Jsou také velice dobré v přesilovkách. Za mě jsou určitě jedním z nejsilnějších týmů soutěže,“ uvedl Tomajko pro klubový web.

Mora se navíc před reprezentační pauzou nepotýkala s dobrou formou. V tabulce pravdy posledních deseti zápasů byla před duelem s Motorem třetí od konce. A ne náhodou. Forma z úvodu sezony je pryč a Hanáci by ji po přestávce (a hlavně před play-off) zase rádi našli.

„Předtím naše výkonnost byla konzistentní, teď tomu tak není, prostě to není optimální,“ řekl olomoucký kouč s tím, že přes pauzu tým měl na čem pracovat.

„Body, které teď chybí, nejsou náhoda. Naše hra nebyla taková jako na začátku ročníku,“ uvědomuje si Tomajko.

Mora je před středečním duelem na ledě druhých Vítkovic (17.30) na sedmém místě tabulky. Pokud udrží osmičku, bude v předkole play-off začínat doma.

„Základní část je základní část, play-off je však úplně jiná soutěž. K tomu vše směřuje. Veškeré trénování směřuje k tomu, abychom byli úspěšní v play-off. Je to třešnička na dortu, na kterou se každý samozřejmě těší,“ uzavřel Jan Tomajko.