Zatímco poprvé Mora doma na Rytíře nestačila, teď jim v důležitém zápase nedovolila skórovat, naopak sama dala čtyři góly.

„Připravovali jsme se na těžký zápas, věděli jsme, že Kladno má černou sérii. Tušili jsme, že do toho půjde s velkou bojovností a nasazením,“ hodnotil zápas trenér Hanáků Jan Tomajko.

Mora si třetí tříbodovou výhrou za sebou vybudovala už jedenáctibodový náskok na první nepostupovou (11.) příčku. To Rytíři po osmé prohře za sebou už mají zcela jiné starosti.

„Naše série porážek trvá. Myslím si, že v minulých zápasech jsme nebyli horším týmem, i když jsme nakonec prohráli. Dneska jsme do toho vstoupili špatně a Olomouc nás jasně přehrávala,“ věděl David Čermák, jeden z koučů Kladna.

ZÁŘIL JAROMĚŘSKÝ, TLESKALO SE I IRGLOVI

Měl pravdu. Mora byla lepší, a to od samého začátku.

„Chtěli jsme do zápasu dobře vstoupit. V prvních dvou minutách jsme si vytvořili hodně šancí. Ty jsme sice neproměnili, ale pak jsme vyprodukovali dva góly,“ vracel se Tomajko k povedenému vstupu do utkání.

Nejprve hezký průnik Jaroměřského pohodlně zakončil Ostřížek, pak neméně hezkou akcí navýšil náskok střelec Irgl.

Toho fanoušci po konci zápasu vyvolávali. Měli radost, že lídr týmu zůstal a před koncem přestupové uzávěrky nezamířil do Vítkovic.

„Něco takového jsem v kariéře ještě nezažil,“ rozplýval se Irgl, který fanouškům tleskal nad hlavou bezmála pět minut.

Mohl mít opravdu dobrou náladu. Krátce po gólu na 2:0 měli hosté obrovskou šanci, před brankou opomenutý Zikmund ale trestuhodně pálil jen do tyče.

Kladno si vytvořilo i další šance, Konrád byl ale bezchybný. Po sérii vyloučení pak Mora navíc přidala třetí gól. Za pomoci jednoho z hráčů hostujícího týmu dal gól obránce Jaroměřský.

„Mně už tam nic jiného nezbývalo. Musel jsem to napálit do nohou a naštěstí to klaplo,“ smál se dvoubodový bek po efektivní otočce.

Kohouti neměli dost a ve třetím dějství zásluhou Viléma Buriana zvýšili už na rozdíl čtyř branek.

VÝHRU KAZILA ZRANĚNÍ KONRÁDA A ŠVRČKA

„Myslím si, že jsme měli zápas pod kontrolou. Měli jsme lepší pohyb, ale šance jsme neproměňovali. I za stavu 3:0 jsme hráče nabádali, aby udrželi koncentraci, protože už se nám s Kladnem stalo, že jsme takové vedení ztratili,“ vzpomněl Tomajko první vzájemný duel sezony.

Výborný výkon měl dvě kaňky. Utkání nedohráli gólman Branislav Konrád a obránce Jan Švrček. Tomajko nechtěl konkretizovat jejich zdravotní potíže.

„Normálně bychom Braňa nestřídali, ale má nějakou zdravotní indispozici,“ řekl k opoře Mory, která v 52. minutě přepustila místo kolegovi Janu Lukášovi.

Jak to vypadá se Švrčkem? „Myslím si, že v Plzni hrát nebude,“ dodal Tomajko.

Rytíři sice raněné nepočítali, co bylo ovšem hlavní, nepočítali ani body. Mezi novináře dokonce nepřišel nikdo z hostujících hráčů.

„Teď si to hráči vyříkávají sami,“ uvedl Čermák.

„Je to už osm zápasů a soupeři za námi vítězí,“ hodil rameny a dodal: „Nikdo to nevezme na sebe, máme puk mezi čárkami, ale ještě někoho hledáme,“ kroutil hlavou Čermák.

Zatímco Rytíři budou v neděli hledat naději na ledě vedoucího Liberce, Mora s elánem a vítěznou náladou vyrazí k zápasu v Plzni.

HC Olomouc – Rytíři Kladno 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Ostřížek (Jaroměřský, J. Knotek), 12. Irgl (Burian, Valenta), 26. Jaroměřský (Vyrůbalík), 52. Burian (J. Káňa, Ondrušek). Rozhodčí: Kubičík, Stano – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 5 500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád (52. Lukáš) – Škůrek, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Káňa, Irgl – Ostřížek, J. Knotek, Olesz – Vodný, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.

Kladno: Cikánek – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Zelingr, Barinka, Zajíc – O'Donnell, Stach, Jágr – Zikmund, Vampola, Hovorka – Redlich, Machač, Š. Bláha – Melka, T. Kaut, Hajný. Trenéři: Lidický a Čermák.