Mora potřebovala reprezentační přestávku jako sůl. V posledním utkání před pauzou v Třinci jim chybělo pět důležitých hráčů – Chmielewski, Orsava, Nahodil, Černý i Škůrek. Marodka přispěla k debaklu 0:5.

„Byli jsme slaboučcí,“ glosoval hlavní kouč Jan Tomajko.

Hokejisté Přerova padli doma s Porubou 3:4. Roman Vlach
Nedostal jsem prostor, říká Vlach ke Zlínu. Odchod Čechmánka otřásl rodinou

O kolik silnější Mora bude proti Spartě těžko odhadovat, s jistotou se do sestavy vrátí duo čerstvých reprezentačních debutantů – Slovinec Macuh a Slovák Kusko. Macuh přijel i s prvními dvěma kanadskými body ze tří zápasů.

Sparťané Kousal s Řepíkem zase byli součástí veleúspěšného českého týmu na Karjala Cupu. Pražané před přestávkou skolili doma Plzeň (5:3) i venku Kladno (3:2) a v extraligové tabulce stíhají Litvínov, který má na druhém místě jen o bod více.

Desátá Mora by chtěla ukončit dvouzápasové čekání na body a nakopnout se k nové stíhací jízdě za horní polovinou tabulky.

Úvodní buly je ve čtvrtek v plecharéně na programu v 18 hodin po pohárovém duelu fotbalové Sigmy. Přímý přenos odvysílá O2 TV Sport.

Hokejové utkání HC Zubr Přerov - HC RT Torax Poruba vysílala z přerovského zimního stadionu poprvé v historii v přímém přenosu Česká televize. Rostislav Olesz a Tomáš Jílek
OBRAZEM: Hokej z Přerova poprvé v historii vysílala v přímém přenosu ČT