Do boje s Bílými Tygry stále nezasáhlo trio zraněných z derby s Kometou Plášek, Kucsera, Rutar. Mora poprvé sáhla po jihlavském obránci Patriksu Ozolsovi. Dvaadvacetiletý lotyšský reprezentant přišel před sezonou do Dukly z Trenčína a do Olomouce má vyřízeny střídavé starty.

„V sestavě, v jaké jsme nastoupili, to pro nás byl těžký zápas. Všem patří velký kredit,“ chválil asistent olomouckého trenéra Róbert Petrovický.

Ozols ze střídačky sledoval, jak už v čase 2:16 Michal Birner prostřelil Branislava Konráda. Mora však otočila v osmé minutě v rozmezí 41 sekund.

Nejprve se ze střeleckého spánku probudil Lukáš Klimek, který svým prvním gólem v sezoně srovnal. „Popravdě jsem se na to už radši ani nedíval. Vypustil jsem to z hlavy a říkal si, že snad to jednou přijde a neskončím sezonu s nulou. Jsem rád, že to přišlo dneska. Nějaký gól ještě přidám,“ věří Klimek, který se trefil poprvé od 19. února, kdy skóroval proti Kladnu.

Jinou sezonu prožívá Rok Macuh, slovinský centr vzápětí přetavil Kuncovu přihrávku v olomoucké vedení.

Ve druhé třetině nastřelil tyč Nahodil a Kelly Klíma ujížděl sám na Konráda, skóre se však neměnilo, a tak rozhodovala třetí dvacetiminutovka.

Hned v jejím úvodu dal Moře dvougólové vedení krásnou střelou Michal Kunc, Liberec však snížil z přesilovky na 3:2. Ronald Knot pak dokonce nastřelil tyč.

Bílí Tygři měli dobrý závěr, avšak při hře bez brankáře si v poslední dvouminutovce nic nevytvořili a Olomouc tak brala všechny body.

„Bylo velmi důležité, že jsme do třetí třetiny vstoupili gólem. Pak jsme předvedli výbornou práci v oslabení. Bylo to ubojované, skvělá práce od gólmana až po posledního hráče, který k nám nově přišel,“ narážel Róbert Petrovický na Lotyše Ozolse a vyzdvihl týmovou práci kohoutů.

Ti tak kromě odchovance Tomáše Galvase skolili dalšího „přeběhlíka“, kouče Borise Žabku. Tomu nepomohla ani známost prostředí.

„Doporučil jsem kolegům teplé oblečení,“ vtipkoval, pak ale zvážněl: „Hráli jsme proti sobě podruhé, změnily se detaily. Chtěli jsme odvést maximum, bohužel se nám to nepodařilo. Nasazením a bojovností jsme o gól byli pozadu,“ uzavřel Žabka.

V neděli kohouti zamíří na led Mladé Boleslavi (16.00).

David Krejčí v olomoucké plecharéně, březen 2022
Šokující zpráva. David Krejčí ukončil kariéru

HC Olomouc – Bilí Tygři Liberec 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Klimek (Rašner, Nahodil), 8. Macuh (Kunc, Sirota), 42. Kunc – 3. Birner (Bulíř, Vlach), 48. Ivan (Filippi). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4 103.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Černý, Rašner, Švrček, Ozols – Kusko, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Navrátil – Káňa, Macuh, Orsava – Kunc, Menšík, Anděl. Trenéři: Tomajko a Petrovický.

Liberec: D. Král – Ivan, Melancon, McCoshen, Galvas, Budík, Knot, Derner – Rychlovský, Filippi, Klíma – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Vlach – Pérez, Šír, Pekař. Trenéři: Pešán, Kudrna a Žabka.