„Kromě první třetiny nemůžeme hráčům vytknout vůbec nic. Nesložili jsme zbraně a bojovali až do konce. Když tak budeme pokračovat, dosáhneme na body. Věříme, že se do extraligy dostaneme," hodnotil utkání olomoucký trenér Jan Tomajko.Fanoušci v akci

Hosté otevřeli skóre hned z první šance. Čakajík přihrávkou přes půl hřiště našel rozjetého Bulíře a ten nedal Kašíkovi šanci.

I v dalším průběhu oba týmy vyčkávaly na chybu soupeře. Kucharczyk nejprve z pravého křídla pálil do boční sítě, ale z protiútoku už byli hosté úspěšní, když Galamboš dorazil Výtiskovu střelu.

„V první třetině jsme začali trochu vlažněji a Liberec byl důraznější," okomentoval úvodní dějství Tomajko.

Na začátku druhé dvacetiminutovky sice Nedvěd poslal puk do olomoucké branky, ale gól kvůli faulu Dudy neplatil. Kohouti poté sevřeli Tygry před jejich brankou, ale Staněk ani Rác proti Schwarzovi neuspěli. Gól naopak padl na druhé straně. Lhotský upadl na útočné modré a hosté využili přečíslení.

Mora vykřesala naději při hře čtyři na čtyři, kdy Staněk prostřelil Schwarze.

O chvíli později Hampl v přesilovce zůstal sám před brankou, ale Schwarze nepřekonal. Na druhé straně mohl vedení pojistit Filippi, z úhlu však ležícího Kašíka nepřekonal.Richard Diviš

Olomoučtí hokejisté se snažili zápas zdramatizovat. Diviš však střílel jen do tyče.Hrozili i Severočeši. Po chybě Kříže se sám na olomouckou branku hnal Dušek, Kašík ho ale vychytal. Mora v závěru odvolala gólmana, skóre se už neměnilo.

„Poslední zápasy jsme hráli hodně otevřený hokej a výsledkově se nám nezadařilo. Po špatném výkonu v Boleslavi jsme se chtěli rehabilitovat lepším výkonem a jako mužstvo jsme hráli mnohem lépe," pochvaloval si liberecký kouč Pavel Hynek.

Olomouckého trenéra Jan Tomajka nejvíce mrzela nepovedená první třetina. „Doufám, že příště už budeme hrát všechny třetiny dobře," dodal.

V pátém kole baráže o extraligu hrají Kohouti v úterý na ledě Mladé Boleslavi.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Staněk (Kříž, Kolouch) – 6. Bulíř (Čakajík), 16. Galamboš (Výtisk, Dušek), 37. Pospíšil (Bulík). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Kostka, Jindra. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Králík, Ministr, Hampl. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich, Šimek – Víšek, Nedvěd, Duda – Bulík, Pospíšil, Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – Galamboš, Dušek, Vantuch. Trenér: Pavel Hynek.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 16. D. Výborný (Toman, Němeček), 18. D. Výborný (Toman, D. Vrbata), 52. Toman (D. Výborný), rozhodující sam. nájezd Mikulík – 22. Divíšek (Rýgl), 37. Bartejs (Palin), 58. Palin (Šagát, Kraft). Rozhodčí: Polák, Mikula – Lhotský, Horinek. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 4020.

TABULKA

Tabulka

Další program

Úterý 2. dubna – 5. kolo:

17:30 BK Mladá Boleslav – HC Olomouc (výsledek vzájemného zápasu: 0:3), Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec (3:2).