Hned po dvaceti sekundách mohli domácí otevřít skóre, ale Mikšan před prázdnou brankou skákavý puk netrefil. Poté se musel na druhé straně předvést Žigárdy proti Kachlíkovi. Domácí měli víc ze hry, ale z tlaku nic nevytěžili. Puk přitom mnohdy poskakoval v hostujícím brankovišti.

Těsně před druhou sirénou přišly nečekané údery Rebelu. Nejprve chyboval gólman Žigárdy, který vyjel z branky za pukem. Rozehrávka se mu nepovedla a Stromko mířil přes padající obránce do prázdné.

„Tak, jakudělali chyby jiní hráči, tak se to Žigymu také jednou nepovedlo. Nijak to řešit nebudeme. Jedeme dál,“ nechtěl se olomoucký trenér Petr Vlk pitvat v zaváhání gólmana.

Domácí znervózněli a Ondrušek namazal hostům. Olomoucký obránce stačil svou chybu napravit zablokováním střely. V poslední minutě druhé třetiny však už z dorážky uspěl Ondráček.

„Neproměnili jsme příležitosti v prvních dvou třetinách a po totálních chybách jsme dostali dva góly,“ litoval Vlk.

V závěrečné třetině sice Mora hrála pět přesilovek, z nichž ale využila jen tu poslední 26 sekund před koncem. Ve zbývajícím čase už domácí vyrovnat nestihli.

„Ve třetí třetině už se hosté nemuseli nikam cpát a těžko jsme se dostávali před branku. Tentokrát to nevyšlo, ale dnes začínáme nanovo,“ burcuje Vlk před dnešním druhým olomouckým zápasem.

„Oba týmy do zápasu daly všechno. Hráči padali do střel. Měli jsme štěstí v koncovce. Je to však pro nás jeden z mála krůčků, které musíme udělat, abychom uspěli. Pro nás už tento zápas skončil a připravujeme se na druhý,“ přidal se brodský kouč Petr Novák.

HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a asistence: 60. Davídek (Mikel) – 38. Stromko (Pavlík), 40. Ondráček (Stromko, Holec). Rozhodčí: Šír, Přikryl – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváků: 2100. Stav série: 0:1.

HC Olomouc: Žigárdy – Vágner, Mikel – Bartoň, Vyrůbalík – Ondrušek, Nedbálek – Paška – Davídek, Ministr, Mikšan – Smejkal, Brančík, Žajgla – Ondráček, Sakrajda, Řípa – Vlk, Čuřík, Zbořil. Trenéři Petr Fiala a Petr Vlk.

Havlíčkův Brod: Suchan – Jebavý, Pavlík – Šulc, Jelínek – Borůvka, Soldán Rusnák – Varga, Třetina, Kachlík – Svoboda, Dušátko, Endál – Ondráček, Stromko, Holec – Kraučuk, Vojtěch Němec, Křišťan. Trenér Petr Novák.