Přerovského gólmana Tihláře překonali jeho bývalí spoluhráči již ve 3. minutě, kdy za jeho záda proklouzla střela Sršně.

Domácí mohli vedení do přestávky ještě navýšit, ve vlastní přesilovce ale po chybě zbytečně faulovali a v oslabení poprvé v zápase inkasovali. To se trefil hostující Kotásek, který se jako první dostal k puku odraženému před branku od zadního mantinelu.

Na začátku druhé části mohli jít domácí opět do vedení. Ale zkušeného Tihláře ve dvou nadějně vypadajících přesilovkách nepřekonali. Naopak přerovští Zubři se v přesilovkách činili a ujali se vedení, které již do konce utkání nepustili.

Jestli si uničovští diváci od třetí třetiny slibovali domácí vyrovnání a napínavý boj do samého konce, tak byli velice zklamaní. Právě opak se stal pravdou a Přerov během tří minut rozhodl o svém jasném vítězství. Za tuto dobu rozvlnili třikrát uničovskou síť Kotásek, Ditrich a Menšík.

Domácí ještě výsledek zkorigovali, když se střelou do šibenice prosadil Skácel.

HC Uničov – HC ZUBR Přerov 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Sršeň (Drábek, Diviš), 51. Skácel (Jurák) – 17. Kotásek (Osina, Halouska), 25. Vlček (Kohút), 44. Kotásek (Kočara, Hanák), 46. Ditrich (Pala, Martinák), 47. Menšík (Kohút, Staněk). Diváků: 610.

HC Uničov: Peksa – Pavlas, Molota, Čížek, Komínek, Handl, Stříteský, Holík, Diviš, Sršeň, Drábek, Žákovčík, Heča, Skácel, Jurák, Pur, Přikryl, Novotný, Satora. Trenér: Tomáš Sršeň.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Staněk, Novák – Martinák, Sprušil, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Kohút, Žibrita – Kundrátek, Sedlář, Vaněk. Trenér: Lubomír Oslizlo.

MIROSLAV MAZAL