V pražské O2 areně to byl v neděli z olomouckého pohledu slavnostní zápas se vším všudy. Po pomalejším rozjezdu se na ledě strhl gólový uragán.

V závěru úvodní třetiny předvedli Kohouti luxusní akci. Obránce Jaroměřský na červené čáře místo očekávaného nastřelení kotouče do pásma chytře přihrál rozjetému Vilému Burianovi, který projel až před Machovského a rozjásal kotel fanoušků za sparťanskou svatyní.

Druhá třetina se začala v režii Miroslava Holce, který v rozmezí dvou minut zaznamenal své prví dvě trefy v sezoně.

Nejprve ujel sparťanské obraně a tváří v tvář procedil puk za Machovského. Gólmana Sparty pak vyhnal z klece, když přesnou ranou zvýšil na 3:0 pro Moru.

Jenže zdaleka nebylo hotovo. Domácím totiž pomohl na nohy Tomáš Dujsík, který byl za faul u hrazení vyloučen na pět minut plus do konce zápasu. Pak začalo velké sparťanské povstávání.

Sparta v početní převaze během necelých dvou minut snížila na 2:3.

"Vedli jsme 3:0, ale jako vždy jsme si to zkomplikovali. Pustili jsme Spartu do přesilovky pět na tři na dvě minuty, tu využili. V pokračující přesilovce dali další gól a vrátili jsme je do hry," konstatoval Vilém Burian.

V úvodu třetí třetiny navíc sparťané srovnali zásluhou Petra Vrány.

David Ostřížek
Čekání na gól bylo úmorné, ulevilo se Ostřížkovi. Na Hüblův námaz číhal

LIBEREC SE NEOPAKOVAL

V tu chvíli nejednoho fanouška Mory napadlo, jestli olomoucký tým nepotká stejný osud jako v Liberci, kde Kohouti ztratili vedení 3:0.

Jenže povstání sparťanů ukončil v přesilovce David Ostřížek, který parádní ranou překonal gólmana Honzíka a vrátil hostům z Hané vedení.

O necelou minutu později navíc Burian chytře zpoza branky nachytal náhradníka ve sparťanské brance. Třešničkou na dortu pak byla akce, na jejímž konci stál Marek Laš.

"Jednou už jsme o výhru přišli, když jsme ztratili tříbrankový náskok. Tentokrát jsme dokázali reagovat, hráli jsme furt stejně, nezlomilo nás to. V závěru jsme utkání šťastným gólem překlopili na naší stranu," oddechl si útočník Burian.

"Jsme spokojení, že jsme byli tak produktivní. Šest gólů jsme letos nedali. Musím hráčům poděkovat za bojovnost," ocenil výkon Mory trenér Jan Tomajko.

Sparta ještě v závěru dostala šanci v přesilové hře, ale na víc než na snížení se nevzmohla.

Mora vyhrála třetí těžký extraligový zápas v řadě a v úterý se v televizním duelu představí na ledě Vítkovic.

Jakub Galvas.
Kapitánem celou sezonu? Asi bych to nevydržel, smál se Galvas

Sparta Praha - HC Olomouc 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 29. Blain (Košťálek, P. Vrána), 31. A. Kudrna (Gregorc, Košťálek), 45. P. Vrána (Smejkal), 57. Buchtele (Pech, A. Kudrna) - 18. Burian (Jaroměřský, J. Galvas), 25. Holec (Strapáč, Laš), 27. Holec (Skladaný, J. Galvas), 50. Ostřížek (V. Tomeček), 51. Burian (Švrček, Irgl), 51. Laš (Skladaný). Rozhodčí: Horák, Pražák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 7:5, navíc Dujsík (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 8733.
Sparta: Machovský (27. Honzík) - Delisle, T. Voráček, Blain, Tomáš Dvořák, Gregorc, Košťálek - A. Kudrna, P. Vrána, Smejkal - Forman, Pech, Kumstát - M. Beran, Sill, Rousek - Jarůšek, Pšenička, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Olomouc: Konrád - J. Galvas, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Jaroměřský, od 35. navíc Staněk - Irgl, Strapáč, B. Mráz - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Burian - Holec, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.