Čtvrtfinále mezi šumperskými Draky a Šternberkem ale nabídlo dvě zcela odlišná utkání. Zatímco první zápas na ledě vítěze základní části se nesl ve zcela poklidném tempu a favorit vyhrál 7:1, šternberská odveta nabídla daleko větší drama.

Favorit sice nastoupil proti zdecimované sestavě domácích, která čítala čtrnáct hráčů, na ledě to ale vidět nijak nebylo.

Draci dvakrát vedli, ale domácí vždy dokázali vyrovnat. Rozhodnutí tak přišlo až v prodloužení, v němž se po 74 vteřinách trefil Hulva.

Čím to, že se oba zápasy od sebe tak lišily?

„Doma hrajeme podstatně lépe než venku. Tentokrát jsme nebyli tolik ustrašení,“ našel vysvětlení šternberský kapitán Milan Jurák.

Zároveň si myslí, že se Draci nechali ukolébat po první jednoznačné výhře.

„Šumperk nás možná trochu podcenil, přestalo se mu dařit v koncovce a nakonec bylo ze zápasu takové drama,“ dodal Jurák.

Autor vítězného gólu Jakub Hulva přiznal, že výkon jeho týmu byl na hony vzdálen ideálu.

„Z naší strany to bylo obrovské trápení. Možná jsme byli až příliš přemotivovaní, když jsme za každou cenu chtěli vyhrát,“ domnívá se.

Favorit mohl přitom domácí odpor zlomit, kdyby zvýšil své vedení.

„Byla chyba, že se nám v zápase nepodařilo odskočit na víc jak jeden gól. Tím jsme si duel zbytečně zkomplikovali,“ uvědomuje si Hulva.

Bobři vyhráli přesilovkami

Uničovští hokejisté s Valašským Meziříčím odehráli dva vyrovnané zápasy. Po prohře na Valašsku 1:3, doma znovu podlehli 2:3.

„Série byla vyrovnaná. Škoda, že jsme neproměnili víc šancí,“ posteskl si zkušený uničovský obránce Petr Pavlas.

Bobři těžili z přesilovek, když hned čtyři góly z šesti dali právě v početní výhodě.

„Předčili nás ve využívání přesilovek a zkušenostmi hráčů,“ vyzdvihl Pavlas.

Zároveň litoval časté hry v oslabení.

„Samozřejmě jsme si říkali, že nesmíme často sedět na trestné, ale bohužel jsme to nedodrželi. Na druhou stranu ale spousta našich kluků hrála play-off poprvé a byli až moc nabuzení,“ dodal Pavlas.

Podle něj mezi oběma týmy byl minimální výkonnostní rozdíl.

„Pro mě je velkým zklamáním, že jsme nepostoupili do semifinále. Jsem přesvědčen, že přes soupeře jsme měli přejít. Měli jsme na to,“ tvrdí zkušený uničovský bek.