V listopadu jste prohráli jediný zápas a sedmkrát zvítězili. Co říkáte na takovou sérii?
Je to výborné, ale jsou tam i chybičky. To samé platí pro zápas s Boleslaví. Něco jsme odehráli takticky dobře, ale v něčem to nebylo dobré.

Čím se to otočilo po období, kdy jste měli sérii proher?
Trochu nás zachránila repre pauza, během které jsme si k tomu něco řekli a potrénovali. Trochu se něco změnilo v tom, co bychom chtěli hrát a myslím, že trenéři to připravili výborně. To byl listopad, teď je před námi prosinec a my musíme jít dál.

Co tedy trenéři nachystali a na čem teď stavíte?
Kdo ty zápasy sleduje, tak to možná vidí. Myslím, že se daleko více změnila i bojovnost, před pauzou jsme byli takoví trošku mrtví. Samozřejmě na nás psychicky trochu dolehlo to, že jsme nehráli špatně, ale nesbírali jsme body. Trošku nás to nahlodalo a repre pauza opravdu pomohla.


Jak probíhalo to vyříkávání během přestávky?
To je vždycky interní věc klubu, ale my jsme si k tomu něco museli říct. V těch posledních dvou třech zápasech před repre pauzou jsme opravdu neměli nic, bylo to špatné, nehráli jsme dobře, nebojovali jsme a byla to z naší strany taková křeč. Bylo to kolikrát takové mrtvé a to se nám podařilo zvednout.

V posledních zápasech jste se musel obejít bez Petra Koloucha, se kterým vám to hodně sedělo. Je to teď jiné, když Petr Strapáč je typologicky trochu odlišný hráč?
Neřekl bych, že je to úplně jiné. Takhle jsme hráli minulý rok a sedělo nám to. Spíš to bylo takové, že jsme si museli zvyknout, jak si najet a tak dále. Pořád si ale myslím, že tam byly rezervy, že můžeme hrát daleko více na puku.

V tabulce jste v elitní šestce, dokonce už na páté příčce. Tohle je umístění, které by tým měl atakovat a přesně taková je vaše reálná síla?
Já si nemyslím, že máme nějaké cíle, kde přesně být. Opravdu jdeme zápas od zápasu a my chceme kousat, chceme být nepříjemný soupeř. Ale musíme hrát.Se třinácti góly jste na prvním místě v tabulce střelců. Po osobní stránce spokojenost?
Vždycky spíš dívám na to, jak to jde v zápase a tentokrát to z mojí strany nebylo ideální. Byl jsem strašně málo na puku a do ničeho jsem se nedostal, což je špatně. Na druhou stranu klobouk dolů před tím, jak jsme to ubojovali. Výborně nám zahrála třetí lajna a od těch ostatních to nebylo nic velkého.

Vidět se ale na čele statistiky střelců musí být dobrý pocit, ne?
To jo, ale já se opravdu dívám na ten zápas, jak jej mužstvo odehraje a jak mu já pomůžu. A dneska opravdu to bylo takové všelijaké.

Máte to rozehrané na nejlepší gólovou sezonu po návratu z Ruska?
Popravdě ani nevím, kolik je přesně odehraných kol… Já ale neříkám, že mě to netěší, každý je rád, když dává góly, ale já jdu do zápasu s tím, že chci hrát dobře a pomoct mužstvu. Když nehraji dobře, tak nejsem spokojený.

S příchodem prosince se v olomoucké plecharéně pořádně ochladilo. Jak se vám osobně hraje v takových podmínkách?
Přijďte se podívat v deset ráno, jak to tady vypadá, když vyjíždíme na led. A ono je to teď ještě dobré oproti tomu, co asi přijde. Jestli přijde minus deset nebo minus patnáct, tak mrznou uši, mrzne nos a z očí tečou slzy. To trénujete v lyžařské masce a musíte být v neustálém provozu.

Autoři: MIROSLAV MAZAL, DAVID JAHODA