Co se stalo, že jste zraněný?

Dvakrát jsem si udělal výron v kotníku. Už s tím marodím měsíc a půl. Zranění jsem si obnovil na soustředění v Malé Morávce. Za dva týdny mám začít rehabilitovat. Za tři týdny bych měl začít trénovat naplno a pak jít na led.

Stihnete vůbec začátek herní přípravy?

Doufám, že jo. Zatím to nemůžu říct stoprocentně. Záleží na tom, co mi noha dovolí.

Kolik jste toho vůbec stihl odtrénovat v kondiční přípravě?

Asi tři dny. (smích)

Opravdu?

Naplno jsem trénoval maximálně čtrnáct dnů. Hodně jsem šlapal na spinningu, neběhal jsem ale ani jednou. Zranil jsem se hned první trénink. Pak jsem čtrnáct dnů šlapal na kole. Na soustředění v Malé Morávce jsem se zranil druhý den znovu. Teď budu mít tři týdny individuální plán. Budu šlapat na kole.

Takže z vás teď bude zdatný cyklista.

No, bude to vynikající ještě k tomu hokejistovi. (ironicky)

V minulosti už jste v Olomouci kvůli zranění část kondiční přípravy vynechal. Nejste nervózní z toho, že vám bude fyzička chybět?

Před sezonou ještě budeme dlouhou dobu trénovat na ledě, aby člověk nějakou fyzičku nabral a dostal se do herního rytmu, který nás čeká v sezoně. Zranění je nepříjemné hlavně na hlavu. Nikdo nechce doma sedět na zadku. To určitě nikoho nebaví. Musím si počkat na to, až budu moct pořádně trénovat.

Co říkáte na dosavadní změny v kádru? Odešla řada zkušených hokejistů a v týmu dostávají příležitost mladí.

Takový je současný hokejový trend. Hlavně v první lize, která je hodně mladá. Jestli to bude krok správným směrem, uvidíme až v sezoně. Myslím si, že je lepší dát větší prostor mladým hráčům.

Od nové sezony se změnil systém první ligy. Základní část se odehraje čtyřkolově každý s každým a odpadá nadstavbová část. Jak tyto změny vnímáte?

Je to určitě lepší. Předešlý systém byl na houby.

MAREK PALATKA