„Jsme hrozně rádi, že jsme zápas zvládli. Bylo to nejkvalitnější utkání v této sezoně," pochvaloval si olomoucký trenér Jiří Dopita.

Hanáci začali náporem. Švaňhal projel půlku hřiště, ale Petráska nepřekonal. Poté se v dobré palebné pozici objevil Bartoň, jeho bomba skončila na betonech ústeckého gólmana.

Postupně se do hry ale dostávali i hosté. Obránce Vobořil zůstal sám před Vošvrdou, ale minul. „Něco jsme si vytvořili, ale naše koncovka je mizerná," posteskl si ústecký kouč Jaromír Šindel.

Hned na začátku druhé třetiny se blýskl Kindl. Prokličkoval se od mantinelu a Petráskovi nedal šanci. V polovině zápasu při přesilovce sice Janáček pálil nad, ale puk po odrazu od zadního mantinelu poskakoval po zádech ústeckého gólmana.

Rušno bylo těsně před přestávkou. Nejprve Rod pálil jen do boční sítě a z protiútoku Pekr zamířil vedle. Po chybě Škůrka se do nájezdu dostal Tůma, Vošvrda však svůj tým podržel.

Mora se po přestávce snažila přidat pojistku. Herman minul a Kindl trefil tyč. Deset minut před třetí sirénou však v rohu hřiště puk vybojoval Diviš, kotouč naservíroval Jerglovi, který položil ústeckého gólmana a zavěsil.

Lvi mohli vzápětí snížit, Černý ale v přesilovce netrefil poloprázdnou branku. 35 sekund před koncem hosté odvolali gólmana a pokusili se zápas zdramatizovat. Vošvrda ale všechno pochytal a navíc puk vyhodil přes celé hřiště vedle prázdné severočeské svatyně. Z gólu se sice neradoval, ale z první olomoucké nuly ano. Ústí tak už tři zápasy za sebou Kohoutům nedalo ani gól.

HC Olomouc – HC Slovan Ústečtí Lvi 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Kindl (Švaňhal), 51. Jergl (Diviš). Rozhodčí: Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:2, navíc Vobořil 10 min.. Bez využití: 0:0. Diváci: 1232.

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Kadela, Ovčačík, Škůrek – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Selingr. Trenéři: Jiří Dopita a Petr Fiala.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek – Grin, Pavlík, Vobořil © Holomek, Černý, Brož, Vaněk – Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, Meidl, Boháč – Baránek, Kloz, Tůma – Dostálek, Hanzl, Pořický – Vávra. Trenér: Jaromír Šindel.