Kašík si nejprve několik dnů pobyl v nemocnici a poté měl nařízen domácí klid. Po pondělní lékařské prohlídce se už zapojil do tréninku.

„Začal bez omezení trénovat. Při takovém zranění se ale nedá odhadovat, kdy by mohl chytat. Bude záležet, jak se sám bude cítit," řekl sportovní manažer Josef Podlaha.

Kašíka v olomoucké brance nahradil Tomáš Halász, který si vede více než dobře. V prvoligové premiéře proti Benátkám vychytal nulu (9:0) a v sobotním utkání v Kadani ve hře inkasoval dvakrát, když Kohouti prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

V sobotu však olomoučtí trenéři dali dohromady jen tři pětky. Mimo dlouhodobých marodů chyběl Ondrušek, Švaňhal a Dopita, Kucsera s Valentou navíc vypomáhali svým mateřským extraligovým klubům.

„Nevzali jsme ani juniory, kteří souběžně hráli na Slavii," upřesnil Podlaha.

Ve středečním domácím utkání sedmnáctého kola první ligy s Jihlavou už by měla být soupiska kompletní.

„Určitě nasadíme čtyři pětky. Ondrušek, Švaňhal a Dopita budou hrát," avizuje Podlaha.

Olomoucké hokejisty čeká souboj s tradičním konkurentem v boji o přední prvoligové příčky. Jihlavské Dukle se sice start do sezony příliš nepovedl, ale v posledních dvou kolech dokázala naplno bodovat.

Tým z Vysočiny nejprve vyhrál 5:1 prestižní derby v Třebíči a v sobotu doma porazil Ústí nad Labem 3:1.

„Na každém utkání se sice najde něco, co by se dalo kritizovat, ale v celkovém měřítku jsme se zápasem spokojení," hodnotil jihlavský trenér Petr Vlk, který několik sezon působil i na olomoucké lavičce.

Jihlavským hokejistům se na venkovních hřištích příliš nedaří. Z osmi zápasů Dukla vyhrála jen dvakrát. První vzájemný duel vyhrála Dukla 3:2.

Jihlavský tým tvoří především mladíci, které však vedou osvědčené opory. Klubové kanadské bodování s osmi góly a sedmi asistencemi vede Daniel Hodek, daří se i Jeslínkovi (8 + 6), produktivní je i obránce Kolafa (4 + 9). V brance se střídají dva mladíci Novotný a Rittich.

Utkání sedmnáctého kola první ligy mezi HC Olomouc a HC Dukla Jihlava začíná ve středu v 18 hodin.