„Pro mě osobně by byla ostuda prohrát s Chomutovem 4:0. Je to výborné mužstvo, ale stejně by to pro mě byla ostuda,“ vyprávěl odchovanec zlínského hokeje.

V zápase jste musel řešit dost ošemetných situací. Kdy vám bylo v brance nejhůř?
Nejtěžší to bylo asi za stavu 1:0, kdy jsem si říkal, že musím udržet nulu, abychom vyhráli, protože v Chomutově se mi to nepovedlo, dostali jsme na 1:1 a pak jsme prohráli v prodloužení. Dneska jsem si říkal, ať to udržím a ať vyhrajeme. Povedlo se to a jsem za to rád.

Obránci vám hodně pomáhali tím, že bojovali a padali do střel. Bylo to znát?
Přesně. Dneska jsem byl překvapený, že mi tam kluci spadli do střel. Nestává se to často, dneska hráli bojovně, padali do střel a jsem za to rád a děkuji jim. Doufám, že tak budeme hrát i další zápasy, a doufám, že budou ještě minimálně tři (usmívá se).

Co jste si v kabině říkali před nedělním duelem, ve kterém už mohli Piráti slavit postup do finále?
Říkali jsem si, že hlavně nesmíme udělat ostudu, protože jsme prohrávali už 3:0 na zápasy. Pro mě osobně by byla ostuda prohrát s Chomutovem 4:0. Je to výborné mužstvo, ale stejně by to pro mě byla ostuda, protože všichni chceme bojovat, dáváme do toho zápasu všechno, a kdybychom prohráli 4:0, tak by to pro nás asi bylo velice trpké. Doufám, že uhrajeme ještě nějaké zápasy, a když budeme hrát tak jako dneska, tak se nám to určitě povede.

Vítězství 2:0 jste se udrželi ve hře. Pomůže vám i po psychické stránce?
Doufám, že se zvedneme a oni půjdou trochu dolů a budou z nás mít větší respekt, budou hrát víc ustrašeně a budou dělat víc chyb, než dělali do teď. Snad budou nervóznější, budou dělat chyby a my z toho budeme těžit a dávat góly.

Ve středu vás čeká pátý zápas série. V Chomutově jste ale pěkně dlouho nevyhráli, s čím do utkání půjdete?
Doufám, že tam ve středu zápas uhrajeme, protože jsme tam v letošní sezoně nevyhráli ani jednou. Tohle bych chtěl změnit, vyhrát tam a dostat sérii zpátky, abychom soupeře ještě trochu potrápili.

Panuje v kabině víra a odhodlání, že sérii proti Chomutovu natáhnete na maximální počet sedmi zápasů?
To nevím, já jsem se kluků na toto neptal, ale doufám, že všichni jsou natolik profesionální, že to nevzdávají a budou bojovat do zbytku sil, do poslední možné chvíle. Když budeme podávat maximální výkony, tak si myslím, že ten sedmý zápas může být.

Užíval jste si nedělní zápas, ve kterém jste byl jedním z hlavních strůjců olomouckého vítězství?
Trochu mě bolí rameno, tak jsem se bál, abych nedostal nějaký hloupý gól na lapačku. Naštěstí jsem to rozhýbával a vyšlo mi to stejně jako klukům. Že bych si vyloženě užíval některé zákroky, to ne, já jsem byl rád, že jsem to chytil a pomohl jsem tímto týmu.

Pokřikování fans? Jenom mě to nabudí

Asi je k úspěchu potřeba, abyste i v dalších zápasech zavřel bránu, stejně jak jste to předvedl v neděli.
Neřekl bych, že to musím zavřít já. Kluci umí dobře bránit, a když nebudeme dělat chyby vzadu, tak já tam toho moc mít nebudu. Musím pak mít ty normální střely. Kluci mi v tomto směru hodně pomáhají.

Po druhém zápase v Chomutově jste v rozhovoru mimo jiné prohlásil, že se domácímu týmu nadržuje. Vedly vás k tomu hlavně pozápasové emoce?
Byl jsem trochu naštvaný a smutný, protože jsme nevyhráli ani jeden zápas. Byl to takový emotivní rozhovor, z toho, co jsem řekl, něco pravdy je, něco zase ne. Trochu jsem navíc pozlobil Půlpána, protože jsem řekl, že to je poloviční hráč, ale to není pravda (usmívá se). Hraje dobře, umí to tam vystřelit, takže jsem si na něj v těch dalších zápasech dával pozor. Vím, kam to střílí, a doufám, že už mi góla nedá.

Chomutovští fanoušci na vás hodně pokřikovali. Jak se těšíte zpět na jejich stadion?
Mě to jenom povzbuzuje, oni si myslí, že mě tím asi vyvedou z míry, ale je to přesně naopak, když vím, že jsem v povědomí těch lidí a fanoušků. Asi je něčím štvu, třeba dobrými výkony. Jsem rád za to, že mi pomáhají a fandí mi (směje se). I když oni to myslí přesně naopak.

Se srdcem můžeme vyhrát i s dorostenci

Jako jediný z olomouckého týmu jste se obarvil na blond. Jaký byl ten hlavní důvod?
Řekl jsem si, že když postoupíme do semifinále, tak se obarvím. To se povedlo, tak jsem to splnil. To byla taková jediná záminka. Kluci blond nemají, ale prý když se postoupí do finále, tak že se Kuba Bartoň obarví. Doufám, že postoupíme, protože Kubu bych chtěl vidět, jak bude vypadat (usmívá se).

Aby se to mohlo splnit, bude potřeba mít kompletní kádr. Má v tomhle směru Chomutov se svým širším kádrem výhodu?
To je jedno, mohou hrát klidně neznámá jména, když do toho budou dávat všechno. Když budeme hrát srdcem a bojovat jako tým, tak můžeme s trochou nadsázky vyhrát i s dorostenci.

Ve čtvrtfinálové sérii proti Benátkám se vám tolik nedařilo. Nyní to ale vypadá, že jste olomouckou brankářskou jedničkou. Na Chomutov se vám daří víc?
Mně ty Benátky trochu nevyhovovaly v tom, že hodně bránily a měly málo střel. Pro gólmana bylo strašně těžké, což by potvrdil i Žigy (Štefan Žigárdy, pozn. red.), když na vás deset minut nic nejde, a pak má soupeř gólovou, tak se to strašně špatně chytá, protože nejste rozchytaný a rozhýbaný. Zápasy s Chomutovem mi vyhovují víc, protože tam je víc střel a jsem v tempu.