První jméno, které by se mohlo vkrádat na jazyk, je obránce Jiří Ondrušek. Hráč, který v Olomouci hokejově vyrostl a až na krátké epizody v Šumperku, Šternberku a Vítkovicích jinde nehrál. Jenže roli kapitána už si v minulosti při absenci Martina Vyrůbalíka párkrát vyzkoušel a necítil se v ní zrovna komfortně. Nerad komunikuje s rozhodčími, což je na ledě ta hlavní funkce, kterou kapitán mužstva splňuje.

„Jirka se chce soustředit spíše na své výkony, třeba se to ale změní,“ řekl Vyrůbalík v rozhovoru pro web HC Olomouc.

Z mého pohledu se jako vhodný adept jeví útočník Jan Knotek. Byť rodilý Pražan, stal se z něj olomoucký patriot. Za sebou už má celkem osm sezon v dresu Mory, dlouhodobě je jedním z hlavních lídrů týmu. A taky rozhovory pro média… ty mu nedělají žádný problém, což je u kapitána, jakožto mluvčího kabiny, velmi důležité. A s „céčkem“ už si také několikrát zahrál.

Další kandidáti? Končící kapitán Vyrůbalík nabízí dvě varianty. „Místo mě třeba zaskakovali Vilda Burian a Honza Švrček,“ konstatoval. A je fakt, že když v této sezoně v zápasech Burian „kapitánoval“, Knotek byl „jen“ jeho asistent.

Indicie bychom měli, jaká z nich vyjde tajenka, se teprve dozvíme.