Úvodní duel v Orlové domácí favorit zvládl poměrem 5:3. Uničovští Orli tak potřebovali nutně zvítězit na vlastním ledě. První branku sice vstřelili hosté, ale Uničov dokázal ještě do první sirény skóre otočit. V úvodu druhého dějství navíc svým druhým gólem v utkání využil přesilovku Jiří Fibigr a domácí vedli už 3:1.

Zdroj: Michal Muzikant

Jenže jinak jim druhá třetina vůbec nevyšla. Vítěz základní části dokázal stav otočit ještě do druhé pauzy na 5:3. Orlové na čtyři trefy stačilo necelých jedenáct minut a na začátku 38. minuty to tak vypadalo s Uničovem špatně.

Ještě hůře mohlo být v úvodu třetí periody, kdy dostal pětiminutový trest a do konce utkání Petr Žajdla. Jenže Orlová dlouhou přesilovku nezačala nejlépe a Oldřich Heža v úniku snížil na 4:5.

Přesto Orlová početní převahu využila. Potom se však síly na ledě vyrovnaly a také Orlová vyfasovala pětiminutový trest. Ve čtyřech zase snížil na rozdíl jediné branky Kuba a devět a půl minuty před koncem srovnal David Kalač - 6:6.

Rozhodnutí přišlo v 55. minutě. Uničov nevyužil přesilovku a hned nato udeřil Dang. V poslední minutě pak vítězství 8:6 pečetila Orlová gólem do prázdné.

V repríze loňského finále, které vyhrála Orlová 3:1 na zápasy, tak vede opět loňský mistr 2:0 na zápasy a ve středu může rozhodnout o zisku titulu na domácím ledě. V případě výhry Uničova se série na jeho stadion vrátí v pátek.

HC Uničov - MHK Slovan Orlová 6:8 (2:1, 1:4, 3:3)

Branky a nahrávky: 17. Fibigr (Vrána, Fekiáč), 19. O. Heža (Šimo, Žajgla), Fibigr (Klvaňa, Kalač), 45. O. Heža, 47. Kuba (Šimo, O. Heža), 51. Kalač (Fibigr, Vrána) - 14. Zakuťanský (Piš, Šěvěček), 27. Špacír (Dang, Grepl), 28. Korec (Klíma, Szturc), 34. Juhász (Fejko), 38. Dang (Špacír, Pacoň), 46. Grepl (Deutsch, Zakuťanský), 55. Dang (Pacoň), 60. Pacoň (Juhász).

Rozhodčí: Cík, Kašík - Hozman, Pippal. Vyloučení: 3:5 + Žajgla a Fejko 5 + do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0

Uničov: Šoustal - Kuba, Rosecký, Klavaňa, Navrátil, Fekiáč, O. Heža, Kalač, Žajgla, Šimo, Kratěna, Handl, Fibigr, Mrázek, J. Heža, Vrána.

Orlová: Pawlas - Milch, Klus, Deutsch, Šěvěček, Zientek, Michejda, Szturc, Mrowiec, Korec, Klíma, Přeček, Piš, Dang, Potočný, Fejko, Zakuťanský, Pacoň, Grepl, Špacír, Juhász.