V první třetině mohli diváci vidět šance na obou stranách, naprostá většina z nich se ale mohla radovat jen jednou. A to v sedmnácté minutě, když si dal dárek ke svým 33. narozeninám v podobě vedouvího gólu Jakub Orsava. Stejný hráč si pak svou vlastní nadílku ještě vylepšil chvíli po změně stran, když zvýšil na 2:0.

Postupem času však Tygři začali ukazovat zuby a po chvíli s nimi začali i kousat. V 31. minutě snížil z jejich pohledu na 1:2 Jakub Rychlovský a necelé dvě minuty před druhou sirénou dokonce vyrovnala stálice libereckého mužstva Jaroslav Vlach. Od třetí části se tak začínalo znovu od nuly. „Góly jsou sice hezké, ale tři body má Liberec. Celkově nevím, co bych k našemu výkonu řekl. Dá se říct, že mám teď úplně zkažený den. A je úplně jedno, jestli mám narozeniny," říkal po  zápase sám smutný oslavenec.

Ladislav Minář
Sigma čeká od Američanů na nabídku. Minář: Jílkův vyhazov dávám za vinu hráčům

Brzy totiž bylo pro kohouty ještě hůře. A zasloužil se o to Rychlovský, který nejprve po necelých třech minutách dokonal obrat a v 53. minutě zkompletoval hattrick. Kousek naděje dostala plecharéna čtyři a půl minuty před koncem, teč Škůrka ale přišla v nadměrné výši. A tak to při následné power-play všechno zakončil přesnou trefou Michal Bulíř.

„My jsme dnes bohužel hráli jen první třetinu. Pak jsme sice dali na 2:0, ale ta druhá třetina z naší strany dobrá nebyla. A pak už jsme z toho vypadli a zpátky se do zápasu nedostali. Najednou jsme nebyli nikde, špatně jsme dobruslovali, byli jsme všude pozdě, ztráceli jsme puky a tím se to začalo postupně nabalovat. Liberec nás zaslouženě potrestal, protože na jednu třetinu se hrát prostě nedá," vyjádřil se k zápasu i olomoucký trenér Jan Tomajko.

Mora si tak připsala pátou porážku z posledních šesti utkání a stále tak zůstává desátá s tříbodovou ztrátou na devátý Hradec Králové.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Orsava (Klimek, Rašner), 22. Orsava (Musil) – 31. Rychlovský (Flynn), 39. Vlach (Zachar, Galvas), 43. Rychlovský (Najman, Flynn), 53. Rychlovský, 57. Bulíř. Rozhodčí: Kika, Vrba – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4196.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Rutar, Rašner, Škůrek, Mareš – Kunc, Nahodil, Navrátil – Káňa, Anděl, Bambula – Klimek, Musil, Orsava – Chmielewski, Knotek, Kucsera. Trenér: Jan Tomajko.

Liberec: Hrenák – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Galvas – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Najman, Klíma – Birner, Bulíř, Hawryluk – Vlach, Šír, Zachar. Trenér: Filip Pešán.