První třetina se odehrála bez větších šancí. Výjimkou byl nájezd Svobody, jenž však zamířil nad. Čekání na gól v polovině utkání ukončil Ministr, jenž skóroval z otočky. Za další dvě minuty při přesilovce Tesařík nahodil puk od modré a Brančík tečoval – 2:0.

Když po dvaceti sekundách třetí dvacetiminutovky olomoucký kapitán využil další přesilovku, zdálo se být rozhodnuto. Ale nebylo! Hned za minutu Gajovský proměnil samostatný nájezd a hosté vycítili šanci.

Při dalším vrchlabském brejku byl faulován Bláha a bylo nařízeno trestné střílení. Hostující útočník však v trestném střílení neuspěl. „To rozhodlo. Věřím, že kdybychom nájezd proměnili, tak bychom vyrovnali,“ řekl vrchlabský kouč Josef Řeháček.

Hosté se navíc o závěrečný tlak připravili sami. Filip za hru vysokou holí a krvavé zranění v tváři Ondruška dostal čtyřminutový trest a Mora zápas v pohodě dovedla do vítězného konce.

„Jsme rádi za tři body. Odehráli jsme ale nervózní utkání se spoustou chyb v rozehrávce. Důležité bylo, že jsme v přesilovkách chodili do branky a puky se pak k nám odrážely,“ uvedl olomoucký kouč Jan Tomajko.

HC Olomouc – HC Vrchlabí 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Ministr (Zbořil, Svoboda), 36. Brančík (Tesařík, Černý), 41. Brančík (Řípa, Tesařík) – 42. Gajovský (Látal). Rozhodčí: Jílek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 606.
HC Olomouc: Žigárdy – Vyrůbalík, Bartoň – Tesařík, Nedbálek – Ondrušek, Janáček – Svoboda, Ministr, Zbořil – Kucharczyk, Domin, Haluza – Šedivý, Pekr, Polodna – Černý, Brančík, Řípa. HC Vrchlabí: Koutský – Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek V., Zukal, Hanzl, Čížek – Tvrdek, Filip, Rusnák – Zíma, Gajovský, Látal – Urban, Hubáček, Beck – Bezouška, Bláha, Drábek J.