Olomoučtí hokejisté od začátku potvrzovali, že v poslední době nemají formu. A v úvodu středečního duelu se Znojmem, to vypadalo, že noční můru z jihu Moravy, se kterou loni ani jednou nevyhráli, hned tak nevyženou.

Při vlastních přesilovkách se dopouštěli chyb a na Žigárdyho se hnalo jedno přečíslení za druhým.

Po zaváhání Vyrůbalíka se do brejku dostal Haman, ale olomoucký gólman ho vychytal. O chvíli později Koma ani z brankové čáry nedokázal puk uklidit do znojemské svatyně.

Trest přišel se závěrečným klaksonem. Haman se opět při domácí přesilovce dostal do samostného nájezdu a tentokrát nezaváhal.

Olomoucká přesilovka pokračovala i po přestávce a tentokrát se do brejku dostal Orsava. Žigárdy však svůj tým opět podržel.

„Někdy je to možné, že mužstvo k přesilovce přistoupí lehkovážně a vznikají takové situace,“ řekl k častým brejkům znojemský kouč Karel Soudek.

Orli ale ukázali, že jsou nebezpeční i při vlastních přesilovkách. Staňkovi sice puk odskočil, ale z dorážky už mířil do prázdné.

Mora Horčičku zasypávala kanonádou střel, ale žádná se neujala. Ministr dokonce trefil tyč.

„V přestávce jsme kluky spíš povzbudili, aby si víc věřili,“ uvedl olomoucký trenér Jan Tomajko.

Na začátku třetí dvacetiminutovky Hanákům pomohlo oslabení.

Kucharczyk se dostal do brejku a v momentě, kdy jeho spoluhráč naskakoval z trestné, prostřelil Horčičku. O další dvě minuty později při přesilovce na modré napřáhl Bořuta a po teči Zbořila bylo vyrovnáno.

Orli rychlé vyrovnání srazilo a domácí byli mnohem aktivnější. Skóre se však do konce základní hrací doby nezměnilo.

Když už se zdálo, že rozhodnou nájezdy, nadvakrát Horčičku propálil obránce Vyrůbalík.

HC Olomouc – Orli Znojmo 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Kucharczyk (Polodna), 43. Zbořil (Bořuta, Pekr), 65. Vyrůbalík (Ministr) – 20. Haman (Kolafa), 22. Staněk (Kania). Rozhodčí: Pavlovič – Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 988.

HC Olomouc: Žigárdy – Janáček, Lhotský, Vyrůbalík, Bartoň, Koma, Ondrušek, Bořuta – Polodna, Ministr, Kucharzcyk – Černý, Brančík, Řípa – Zbořil, Záhorovský, Pekr – Haluza, Domin, Smejkal.

Orli Znojmo: Horčička – Kolafa, Štach, Pláněk, Kania, David, Klimeš, Rangl, Lattner – Plášek, Haman, Orsava – Havlík, Říha, Staněk – Rachůnek, Podešva, Vrba – Hrňa, Hradecký.