Nedovolit soupeři skórovat se Hanákům povedlo už počtvrté v této sezoně. Po čtyřech zápasech, ve kterých svěřenci trenérů Zdeňka Motáka a Jana Tomajka dostali minimálně tři branky, to zapůsobilo jako hřejivá mast. Podruhé se pod to čistým kontem podepsal Jan Lukáš, který Vítkovicím čapl všech 20 střel.

Jeho protějšek Aleš Stezka kapituloval poprvé ve 14. minutě, když ho po hezkém Rašnerově přiťuknutí v přesilovce čtyři na tři překonal dělovkou David Krejčí. Šlo o jeho jubilejní desátou branku v sezoně.

Ve druhé části vzbudil emoce zejména ostrý faul hostujícího Romana Poláka na Rašnera. Hostují kapitán od rozhodčích vyfasoval pět minut a putoval do kabin. Jenže z předpokládané dlouhé olomoucké přesilovky byla jen minuta. Brankář Lukáš totiž zahrál, alespoň podle rozhodčích, mimo vymezené území, a jelikož proti vehementně protestoval, inkasoval další dvě minuty za nesportovní chování.

Kohoutům to ale moc vadit nemuselo. Střela Lukáše Kucsery sice ještě narazila na břevno, když ale Krejčí v pádu excelentně vybídl svého parťáka Káňu, bylo to o dvě branky.

Náskok si už domácí utéct nenechali a po třech zápasech se mohli radovat z vítězství. Nyní Olomouc čekají tři zápasy venku (Hradec Králové, Liberec a Zlín), doma si Mora zahraje zase až 21. listopadu, kdy doma přivítá Jágrovo Kladno.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Krejčí (Rašner, J. Káňa), 39. J. Káňa (Krejčí). Rozhodčí: Šindel, Hodek – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:4, navíc Polák (Vítkovice) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4 043.

Olomouc: Lukáš – Groch, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Dujsík, Řezníček – J. Káňa, Krejčí, V. Tomeček – Burian, J. Knotek, Kucsera – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Kusko, Nahodil, Klimek. Trenéři: Moták a Tomajko.

Vítkovice: Stezka – R. Polák, A. Solovjov, Galvinš, Plášil, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – M. Kalus, Dej, R. Bondra – Svačina, J. Hruška, Illéš – Lednický, Marosz, Fridrich – Bernovský, L. Krenželok, J. Krejsa. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.