Utkání přitom pro domácí nezačalo vůbec dobře. Po padesáti sekundách gólman Hanuljak obloučkem přehodil Bartoně a své dva spoluhráče vyslal do přečíslení. Kraft neměl žádný problém zužitkovat perfektní přihrávku Hrušky.

Inkasovaná branka domácí srazila a Piráti ještě do přestávky mohli zvýšit. Kraft ale nepotrestal chybu Haluzy a Kolouch při střele hostujícího obránce zaskakoval v prázdné brance. „Z první třetiny jsme mohli vitěžit víc než jeden gól,“ litoval chomutovský trenér Václav Sýkora.

Po přestávce se totiž hra vyrovnala a začaly padat góly. Mora nejprve přestála dvojnásobné oslabení a při signalizované výhodě Ministr vyrovnal. Vzápětí Pšurný namazal Bartoňovi, který nechytelnou bombou otočil skóre.

Jenže Severočeši okamžitě odpověděli. Piráti hráli přesilovku, při níž ještě Staněk ztratil hokejku. Této výhody dokázal využít dorážející Procházka, jehož střela se jen tak tak dostala za brankovou čáru.

Za dalších šestnáct sekund však hosté znovu vedli. Přihrávka z rohu prošla na Sikoru, který z bezprostřední blízkosti zavěsil.

Kohouti se však nevzdali a ve třetí dvacetiminutovce stupňovali tlak. Piráti mohli rozhodnout po Žigárdyho chybné rozehrávce, jenže Hruška minul prázdnou branku. „To by byla naše klinická smrt,“ oddechl si olomoucký trenér Petr Fiala.

Pšurný tak po buly vyrovnal a prodlužovalo se. Když minutu před koncem nastavení Kucserova střela proletěla Hanuljakovou lapačkou, ale šla vedle, musely rozhodnout samostné nájezdy.

V první sérii Ministr a Pulpán neuspěli. Kolouch ale naznačil kličku, zasekl a přes ležícího gólmana dával do poloprázdné branky paráda. Když na druhé straně neuspěl Hruška, a naopak Pšurný se nemýlil, bylo rozhodnuto.

„Rozhodující bylo, že jsme šli vítězství naproti,“ pochvaloval si Fiala.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 4:3 sn (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Ministr (Selingr, Pšurný), 33. Bartoň (Pšurný, Řípa), 58. Pšurný (Kolouch, Kucsera), rozh. nájezd Kolouch – 1. Kraft (Hruška, Hanuljak), 34. Procházka (Grof, Gajovský), 34. Sikora (Ondřej, Hafenrichter).

Rozhodčí: Horák – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 1034.

HC Olomouc: Žigárdy – Staněk, Mikel, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Horák, Nedbálek, Kotvan – Kucharczyk, Ministr, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Herman, Zbořil – Rác, Kolouch, Kucsera.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Bartejs, Havíř – Hruška, Kraft, Hřebejk – Seman, Gajovský, Procházka – Ondřej, Sikora, Hafenrichter – Helminen, Lapšanský, Hromas.