Kohouti padli s Hradcem podeváté za sebou. „Devětkrát je hodně. Jsme schopní s nimi hrát vyrovnané zápasy. Hradec má kvalitní mužstvo, je to jeden z aspirantů na titul,“ konstatoval trenér Olomouce Zdeněk Moták.

„Výsledkově se nám na Olomouc daří, ale jinak je to vždycky vyrovnané, mnohdy rozhoduje i štěstí jako třeba dnes,“ upozornil hostující kouč Tomáš Martinec. „Zvonily tam tyčky. Bylo to ubojované, ale i taková výhra je důležitá,“ dodal.

Vítěznou ránu narýsoval Perret sedmadvacet sekund před koncem první třetiny téměř od mantinelu. Kevin Klíma vyhrál nad Krejčím buly. Pavlík bleskově zakombinoval s bývalým Kohoutem Alešem Jerglem, který nabil Perretovi a ten mířil přesně. I díky poctivě clonícímu Klímovi, přes kterého Branislav Konrád těžko mohl puk vidět.

„Celkem jsme se na takové situace připravovali, protože Hradec to tak hraje. Bohužel jsme ale udělali chybu, nebo několik chyb. Sedmadvacet sekund před koncem už jsme to měli pohlídat,“ mračil se Moták.

Pro Hradec to bylo celkem zasloužené vedení, i když jej domácí přestříleli 9:6. Konrádovi už ale předtím pomohla tyč. Dobrou šanci měl i mladý obránce Michael Gaspar.

Mora se za vyrovnáním začala tlačit až okolo poloviny zápasu. Mimořádně blízko ke srovnání skóre měl Rostislav Olesz, ale radost mu překazila horní tyčka. Domácí pak trefili brankovou konstrukci ještě dvakrát. Ve třetí části ještě vymyslel Krejčí příležitost pro Kuska. Ani on ale zítřejší jmeniny neoslavil gólově.

„Hlavně ve třetí třetině jsme si vypracovali dostatek příležitostí, ze kterých jsme mohli vyrovnání docílit. Nastřelili jsme v průběhu zápasu tři tyčky. Bohužel,“ litoval Moták. „Hradec hraje obranu výborně. Mají velké silné beky a do předbrankového prostoru vás nepustí. Přesto jsme si ty šance vytvořili. Je ale potřeba mít v sobě zabijáka, který to tam šlehne a nazdar,“ krčil rameny.

Když se na druhé straně neujala rána Koukala, odvezl si Hradec nejtěsnější jednogólové vítězství.

Jsem zklamaný z výsledku, ale ne z výkonu. Ten byl, myslím, statečný. Hráli jsme na maximum sil, které teď máme. Pokud se od tohoto výkonu odrazíme, tak to bude dobré,“ uzavřel Moták.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Perret (Jergl, F. Pavlík). Rozhodčí: Mrkva, Jeřábek – Ondráček, Šimánek. Diváci: 1 000.

Olomouc: Konrád  – T. Černý, Groch, A. Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček, Valenta – J. Káňa, D. Krejčí, V. Tomeček – Kusko, J. Knotek, Klimek – Olesz, P. Kolouch, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc. Trenér: Zdeněk Moták

Mountfield HK: Kiviaho – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Šalda – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Lamper, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Orsava – Štohanzl. Trenér: Tomáš Martinec