V první třetině si oba týmy vyměnily několik šancí, Olomoučané však poměrně bez problémů přestáli dvě přesilovky Ostravanů a tu svou potom na začátku čtrnácté minuty proměnili, když Aron Chmielewski nedal střelou ke vzdálenější tyči Machovskému šanci zasáhnout. Za chvíli pak mohlo být srovnáno, když se v oslabení rozjel na Konráda Fridrich. Olomoucký brankář měl však betony u sebe včas, a tak se šlo do kabin za těsného vedení kohoutů.

„Dnes jsme hráli proti kvalitnímu soupeři, který měl ze začátku díky přesilovkám trošku navrch a s tím, že jsme po první třetině vedli, jsme mohli být spokojeni," načal své zápasové hodnocení asistent kouče Tomajka Róbert Petrovický.

Druhá třetina, na rozdíl od své předchůdkyně, gól nepřinesla. Domácí hráči znovu přežili dvě oslabení, v nichž si největší šanci hostů vypracoval Krieger. Při zakončení ale zakopl a potom ležel společně s Konrádem na ledě otřesen. V druhé desetiminutovce pak byli mnohem více na puku Ostravané, dobře fungující olomoucká obrana jim toho však příliš nedovolila a se střelami si poradil jistý gólman Hanáků. I po 40 minutách tak stále trvalo jednobrankové vedení Mory.

Třetí část pak začala zlepšenou hrou hostů, která již na začátku 44. minuty vypramenila ve vyrovnávací gól. O ten se postaral Roberts Bukarts, který po přihrávce Fridricha zamířil přesně pod horní tyč. V následujících minutách se pak střídaly šance na obou stranách a takový hokej se divákům musel líbit. A z jedné z nich padla do zaznění třetí sirény ještě jeden gól. Necelé tři minuty před koncem obkroužil Konrádovu branku Petr Chlán a svou střelou z kruhu olomouckého brankáře překvapil.

První závod motokár na Spartakiádním stadionu v Olomouci v roce 1973.
Historie motokár v Olomouci: z ulice na Spartakiádní stadion. Unikátní fotky

„Byli jsme bohužel často vylučováni a když má tak kvalitní soupeř těch přesilovek více, ztrácí se postupně tempo vaší hry a ubývá vám sil. S celkovým vyzněním zápasu ale můžeme být spokojeni. Bylo to vyrovnané až do závěru a jen pár chybiček nás stálo lepší výsledek," mrzelo asistenta olomouckého trenéra.

V posledních minutách pak Hanáci zavřeli Vítkovice v jejich obranném pásmu, vyrovnávacího gólu se ale nedočkali.

„Následné minuty po inkasování jsme odehráli velmi dobře a dokázali jsme si vytvořit šance. Celkově dnešek přinesl hodně pozitivních věcí," uzavřel Róbert Petrovický.

Mora tak v přípravě poprvé prohrála a o nápravu se pokusí již v úterý 29. srpna na ledě Dukly Trenčín. Ostravští naopak v přípravě vyhráli vůbec poprvé a lehce si zlepšili náladu před prvním zápasem ligy mistrů.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 14. Chmielewski (Ondrušek, Orsava) - 44. Bukarts (Fridrich, Krieger), 58. Chlán (Dej, Grman).

Olomouc: Konrád – Rutar, Sirota, Černý, Ondrušek, Švrček, Řezníček, Rašner – Musil, Nahodil, Klimek – Orsava, Kusko, Chmielewski – Bambula, Knotek, Anděl – Menšík, Macuh, Ministr. Trenér: Jan Tomajko.

Vítkovice: Machovský – Raskob, Percy, Mikuš, Grman, Gewiese, Stehlík, Prčík – Lakatoš, Krieger, Káňa – Fridrich, Claireaux, Bukarts – Kalus, Chlán, Dej – Půček, Přibyl, Krejsa. Trenér: Miloš Holaň.