Domácí se hned v úvodu ujali vedení, když Meidl naservíroval puk před branku Pekrovi a ten překonal Blažíčka. Hosté mohli vyrovnat, ale Budínský v přesilovce netrefil prázdnou branku.

Na začátku druhé třetiny Smejkal přihrávkou zpoza branky našel Řípu a bylo to 2:0. Poté na obou stranách zacinkaly tyčky po střelách Janáčka a Šejnohy. Hosté sice snížili, ale gól nebyl po poradě sudích uznán. Puk byl totiž do olomoucké branky dopraven zásluhou rozhodčího.

Hosté ale přesto snížili zásluhou Budínského v oslabení. Ještě před druhou sirénou se ale trefil Domin s Meidlem.

Mora však v závěrečné třetině polevila a Východočeši po dvou gólech v přesilovkách snížili. Vyrovnat se jim už ale nepodařilo.

Další přípravné utkání odehrají olomoučtí hokejisté 26. srpna ve Skalici.

HC Olomouc – HC Hradec Králové 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Branky a přihrávky: 5. Pekr (Meidl), 23. Řípa (Smejkal, Brančík), 36. Domin (Janáček), 39. Pekr (Meidl) – 35. Budínský (Pánek, Hruška J.), 44. Klement (Sojčík), 58. Hendrich (Budínský, Moskal).
HC Olomouc: Žigárdy – Janáček, Mikel – Bartoň, Vyrůbalík – Matějíček, Nedbálek – Lhotský, Ondrušek – Kucharczyk, Domin, Coufal – Smejkal, Brančík, Řípa – Meidl, Pekr, Mikšan – Chomič, Haas, Zbořil. Trenéři: Fiala a Tomajko. HC Hradec Králové: Blažíček – Čáp, Hendrich – Seidl, Klement – Pánek, Karlík – Budínský, Moskal, Berger – Škumát, Sojčík, Mičulka – Lev, Fišer, O. Hruška – J. Hruška, Šejnoha, Březina. Trenéři: Mička a Slabý.