Olomouc – Plzeňskou výhru v domácím prostředí olomoučtí hokejisté potvrdit nedokázali. S Hradcem přitom drželi nerozhodné skóre do 57. minuty, ale pak hosté udeřili a vyhráli 2:4.

14.10.2014

Mora proti HradciFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

„Zlomila nás špatná přesilovka ve třetí třetině. Začali jsme bránit bod a Hradec byl lepší. Hosté dali zaslouženě gól," objektivně přiznal olomoucký trenér Jiří Dopita.

„Brali bychom i bod. V Olomouci se nevyhrává lehce," cenil si tříbodového zisku hradecký kouč Peter Draisaitl.

Na rozdíl od předchozích domácích zápasů se tentokrát žádný úvodní nápor Kohoutů nekonal. Poprvé naopak zahrozili hosté, když Kudrna tečoval Dietzovo nahození těsně vedle. Poté se Východčeši při přesilovce dostali do velkého tlaku, ale Trvaj odolával.Mora proti Hradci

Na druhé straně se do nadějné pozice dostal Hrňa, ale k zakončení mu chyběl větší klid. Poté Herman před brankou našel Dlouhého, který mířil nad. Hradečtí hokejisté skóre otevřeli v přesilovce. Vydarený střílel od modré a Kudrna tečoval.

Po přestávce Vydarený trefil tyč a stejně se vedlo i Mertlovi. „Mohly tam spadnout góly a zápas se vyvíjel jinak," uvědomovoval si Dopita.

Jenže Kohouti měli štěstí a skóre otočili. Nejprve Cibáka k vyrovnání vyzval Marosz. Poté byl v nájezdu faulován Hrňa a pískalo se trestné střílení. Olomoucký útočník se trefil přesně do šibenice.

Třetí gól mohl přidat Marosz, ale puk před brankou nezpracoval. A hosté udeřili těsně před druhou sirénou. Mora ubránila oslabení, Hradec však pokračoval v tlaku. Pláněk našel před brankou Skokana, který vyrovnal.

„Pro nás to byl velmi důležitý gól. Do třetí třetiny jsme šli klidnější," řekl Draisaitl.

Ve třetí třetině se dlouho vyčkávalo a o šance byla nouze. Hosté však udeřili v závěrečných minutách. Nejprve zahrozil Šimánek, když zachytil olomouckou rozehrávku, ale pálil nad. Další Kukumbergovo nahození ale tečoval Dietz a hosté šli do vedení. Hanáci ještě v poslední minutě odvolali gólmana a inkasovali do prázdné.

„Posledních deset minut jsme přestali hrát a Hradci jsme tlak usnadnili. Kotouče jsme jim odevzdávali," kritizoval Dopita.

Také ve třináctém kole hrají olomoučtí hokejisté doma, když v pátek hostí Karlovy Vary.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Cibák (Kucharczyk, Marosz), 33. Hrňa z tr. střílení – 18. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 40. Skokan (Pláněk, Dej), 57. Dietz (Kukumberg), 60. Knotek (Dej, Kukumberg).

Rozhodčí: Hradil, R. Polák – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 3913.

Olomouc: Trvaj – Majeský, Varůbalík, Houdek, Skrbek, Škůrek, Ondrušek, Rašner – Cibák, Marosz, Kucharczyk – Buc, Patera, Zuzin – Laš, Matai, Hrňa – R. Dlouhý, Herman, Diviš. Trenéři: Fiala a Dopita.

Hradec Králové: Kantor – Slovák, Vydarený, Pláněk, Dietz, Plášil, Vašíček – Kudrna, Mertl, Šimánek – Skokan, Kukumberg, Dej – P. Beránek, Knotek, Červený – Pospíšil, Nedvídek, Valcourt. Trenéři: Draisaitl a Kučera.