Jihlava sehrála na olomouckém ledě poměrně nešťastný zápas. Dvakrát vedla, ale Mora vždy našla na braky Dukly odpověď. Utkání dospělo do prodloužení, ale ani v něm se o vítězi nerozhodlo.

V samostatných nájezdech byli úspěšnější Kohouti, když rozhodující gól vstřelil Viktor Coufal. „Je to škoda, byli jsme po celý zápas lepší. Jenom jsme zase neproměňovali šance,“ povzdechl si hlavní trenér Jihlavy Aleš Totter.

HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 3:2 SN (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky: 19. Pánek (Spurný), 34. Kroseska (Dopita), rozhodující nájezd Coufal – 10. Němec, 24. Polcar (Vysloužil, Němec).

Mora: Kůdela – Mečiar, Finkes, Kolibár, Malina, Axman, Andráši, Spurný, Michalík, Coufal, Dopita, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Blinka, Mareček, Kroseska, Rác, Venkrbec.

Na ledě brněnské Komety vyšel Hanákům úvod, jak z říše snů. V čase 3:39 vedli 3:0, přesto se nakonec se zisku bodů neradovali. Domácí skóre vyrovnali ještě do konce první periody a o svém vítězství rozhodil Brňané v prostřední části hry.

„Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře, vedli jsme v páté minutě už 3:0. Ale jak se říká, lehko nabyl, lehko pozbyl. Svými chybami jsme dostali domácí na koně a nevyužili jsme své šance v přesilovkách,“ litoval trenér Mory Luděk Konopčík.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 6:4 (3:3, 2:1, 1:0)

Branky: 9. Popolanský, 11. Popolanský (Švaňhal, Brzobohatý), 16. Lysoň (Mišura), 27. Mišura (Štěpánek), 39. Zemánek (Brzobohatý), 58. Stehlík (Zemánek, Popolanský) – 1. Coufal (Rác), 1. Malina (Dopita), 4. Ogrizek (Dopita, Dostál), 21. Venkrbec.

Mora: Kůdela – Mečiar, Finskes, Kolibár, Malina, Axman, Andráši, Spurný – Dopita, Coufal, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Blinka, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác, Venkrbec.

Zápas s Havířovem se pro olomoucké juniory vyvíjel slibně, zahozené šance ale dostali soupeře do sedla a Mora tak byla ráda, že dotáhla zápas do prodloužení.

„První třetinu jsme byli lepší než soupeř, ale neproměnili jsme pár šancí. Mohli jsme klidně jít do vedení tři nula,“ hodnotil začátek zápasu asistent trenéra Petra Fialy Luděk Konopčík. Havířov Kohouty ztrestal ve druhé třetině, když se ujal dvougólového vedení.

„Ve druhé třetině nás hosté trochu přebruslili a měli jsme i štěstí,“ uznal Konopčík. Mora poslala zápas do prodloužení až šest vteřin před koncem, kdy při power-play skóroval Kolibár. Domácí hráli bez vyloučeného hráče, takže se hrálo pět na pět.

„Oslabení bylo zbytečné, protože tam zkušení hráči špatně střídali. Mates Venkrbec tam naskočil, když byl ještě Jirka Pánek na ledě. Tohle se ale občas stává i dospělým,“ řekl Konopčík. „Bylo to hop nebo trop,“ dodal.

V prodloužení branka nepadla, takže stejně jako s Jihlavou rozhodovaly samostatné nájezdy. Druhý bod pro domácí nakonec zařídil Matouš Venkrbec.

HC Olomouc – HC Havířov Panthers 3:2 SN (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)

Branky: 28. Coufal (Venkrbec), 60. Kolibár, rozhodující nájezd Venkrbec – 22. Matějíček (Zientek), 27. Haas (Bartoš).

Mora: Kůdela – Mečiar, Finkes, Janáček, Kolibár, Malina, Axman, Andráši, Michalík, Coufal, Dopita, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Venkrbec.

MIROSLAV MAZAL