V první třetině se sice hodně střílelo, hlavně Přerov byl velmi aktivní, ale šancí, které by stály za zaznamenání, bylo jako šafránu. Hlavně žádná z nich neskončila brankou. Udeřilo až ve druhé třetině v početní výhodě přerovských hráčů.

Ti se probojovali do pásma a uzamkli soupeře. Nejen, že se jim ale nepodařilo vůbec vystřelit, záhy se hostům podařilo puk vyhodit. Pavlasova přihrávka našla Juráka, který pohotovou střelou otevřel ve vlastním oslabení na počátku 27. minuty skóre.

Nejvíce branek přinesla až poslední třetina, a to tři. Hned po 42 sekundách zvýšili hosté své vedení. Po Pavlasově přihrávce nahrával Malý z kruhů před branku, kde již číhal zcela volný Komínek – 2:0. V polovině 55. minuty dosáhlo Meo svého jediného gólového úspěchu, když prudkou střelu Nováka dorážel u brány Kohút.

Vyrovnat se Zubrům už ale nepodařilo. Soupeř je nechtěl pustit do třetiny a o všem rozhodl v 57. minutě opět Komínek, který před Tihlářem dorážel střelu Malého.

HC ZUBR Přerov – HC Uničov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 54:32 Kohút (Novák) – 26:02 Jurák (Pavlas), 40:42 Komínek (Malý, Pavlas), 56:14 Komínek (Malý). Vyloučení: 2:6 navíc Handl (Uničov) 2×10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely: 42:32. Buly: 30:29.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Ryšánek, Halouska – Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Žibrita, Sedlář, Klimecký, Kundrátek.

HC Uničov: Pekař – Pavlas, Růžička, Stříteský, Molota, Žákovčík, Řezáč, Heča, Satora, Handl, Komínek, Peška, Malý, Sršeň, Bartošek, Diviš, J. Přikryl, Jurák, Cik, Čížek, Skácel.

Zápas s Uničovem byl pro přerovské poslední přípravou. Nyní už se připravují na první mistrovské utkání v neděli na ledě Blanska.

Karel Petr