V novodobé historii přitom Mora dva hlavní kouče neměla. Proč se k tomuto kroku tedy vedení klubu rozhodlo? "Jednoznačně si slibujeme od toho zkvalitnění práce. Oba trenéři dokázali s Jihlavou postoupit do extraligy," upozornil na největší úspěch trenérského dua Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc. "Budeme pracovat stejně jako v Jihlavě. Hráči si nebudou moci myslet, že to budou mít u jedné strany lehčí a u druhé těžší. Během utkání si funkce rozdělíme," nechal se slyšet Petr Fiala.

Podobně obnovení spolupráce hodnotil i Petr Vlk. "Jsme padesát na padesát u prvoligového týmu. Budeme spolupracovat oba jako hlavní trenéři. Nějaký čas jsme spolu pracovali v Jihlavě a myslím, že to nedopadlo špatně. Nevidím důvod, proč to nezkusit znovu," poznamenal Vlk. Oba trenéři přicházejí do nového prostředí. V určité výhodě je Petr Vlk, který coby trenér Dukly Jihlava se připravoval na zápasy s Morou. "Některé hráče znám, proti nim jsme letos s Jihlavou hráli," poznamenal Vlk. Olomouc pro oba zatím zůstává neznámým prostředím. "Město neznám vůbec. Vždycky jsme přijeli autobusem na zimák a pak odjeli," uvedl Vlk. Vzpomínky Petra Fialy na Olomouc jsou ještě staršího data, z doby, kdy hrál za Kladno. "Hráli jsme tady s Kladnem. Olomoucký hokej pro mě není úplně neznámý. Město si člověk prošel z hotelu na náměstí a zpátky, když jsme tady spali. Ale já zde nejsem kvůli městu, ale kvůli hokeji. Náš hlavní stan je zimní stadion," upozornil Fiala.

V pondělí olomouckým hokejistům začal tradiční tréninkový dril. Trenéři už pro své svěřence připravili náročný program. "V prvním týdnu začneme jednofázově. Další dva týdny jsou státní svátky, ve které sice budeme trénovat, ale jen čtyři dny v týdnu. Na programu už bude dvojfázová příprava. Vše absolvujeme v Olomouci a okolí. Program chceme udělat co nejpestřejší," naznačil Fiala. Na rozdíl od předchozích let tým tentokrát nečeká kondiční soustředění ve Zlatých Horách. "Kondice se může udělat doma a za menší peníze. Budeme měnit sportoviště a pro hráče chystáme i nové metody trénování. Na horách můžete jezdit na kole, ale další věci už tam dělat moc nejdou," vysvětlil Fiala.

Na prvním tréninku se sešlo dvacet hráčů, kteří budou průběžně doplňováni. "K velkým změnám v kádru zatím nedošlo. Přišel Ríša Brančík, který tady už působil. S vedením ještě budeme hledat cestu k posílení. Uplynulá sezona totiž neskončila nejlépe a ta příští bude hodně náročná. Uděláme všechno pro to, aby byl výsledek lepší. Přijdou noví hráči, ale nebude to žádné zemětřesení," dodal Fiala.