Olomouckým hokejistům se doma nedaří proti týmům, které na Hanou přijedou s úpornou obranou. Stejné to bylo i ve středu. Kohouty ve 14. minutě vzkřísil gól v přesilovce a najednou měli jasnou převahu.

Domácí se dostali do dvoubrankového vedení a Medvědy mohli dorazit na začátku druhé třetiny, kdy hráli dvounásobnou přesilovku. Ta však zůstala nevyužita.

„Úplně tragicky jsme přesilovku pět na tři neodehráli. Měli jsme v ní několik šancí. Týmy ale na hře v oslabení zapracovaly a gólů v přesilovkách už nepadá tolik,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Po přesilovce však Hanáci přestali hrát a hosté převzali iniciativu. „Pak jsme ale jakoby skončili. Hráli jsme pod tlakem a měli jsme problémy s rychlým pohybem hostů,“ poznamenal Fiala.

Středočeši skórovali jen jednou po fatální chybě v olomoucké obraně a domácí tři body uhájili. Hosté se přitom v závěru do žádného tlaku ani nedostali, když byli vyloučeni dva berounští hráči.

„Za takové zákroky se podle mě v závěru zápasu nevylučuje. Soupeř si ale už hru hlídal a my jsme neměli sílu, abychom vyrovnali,“ přiznal berounský kouč Jindřich Setikovský.

Podle domácího trenéra měla na výkon jeho svěřenců velký vliv nervozita vyplývající z předchozích tří porážek. „Neodehráli jsme nijak extra dobré utkání, protože jsme byli dost nervózní. Po třech porážkách hráči cítili povinnost, že se musí vyhrát a to je svazuje. Důležité byly body, které jsme uhráli,“ uvedl Fiala.

Domácí tým tentokrát do hry nasadil pouze tři pětky. „Byl to záměr. Když přijede Růžička a Procházka, tak by byla škoda, kdyby tito hráči nebyli na ledě,“ vysvětlil Fiala, že tým chtěl plně využít služeb dvou znojemských útočníků, kteří se nakonec výrazně podíleli na výhře Mory.

V dalším 26. kole první ligy hraje Mora v sobotu na ledě Poruby.