„My se na to připravujeme jako na každý jiný zápas. Ale samozřejmě je to derby takže tam bude více napětí. Můžeme disponovat kompletní sestavou, takže doufám, že předvedeme odpovídající výkon,“ říká trenér Zachar.

Jeho tým má za sebou dvě prohry. Doma 1:3 s Valašským Meziříčím a minulou sobotu 3:5 na ledě Hodonína.

Jestřábi jsou ale opět v plné síle a připraveni předvést útočnou kanonádu, jako z kraje letošní sezony.

V minulém zápase trenéru Zacharovi sice chyběli útočníci David Šebek, Michal Šimo, David Zachar, a také obránce Jan Kolibár. V sobotu již bude většina členů jestřábí letky plně k dispozici.

Týdenní pauza přišla v pravou chvíli.

„Dali jsme hráčům tři dny volna, aby se kluci mohli vyléčit a podle těch posledních tréninků to vypadá, že bychom až na Kolibára měli nastoupit kompletní,“proz­razuje Zachar.

Jestřábi po osmi kolech figurují na třetí pozici. Pro hanácký tým, který pár kol strávil na čele, je to stále pádný důvod ke spokojenosti.

„Kdybychom nám před sezonou někdo řekl, že po osmi kolech budeme mít šestnáct bodů, tak bychom to brali s absolutní spokojeností. Samozřejmě s jídlem roste chuť a někteří fanoušci by nás rádi viděli na prvním místě, ale já myslím, že pohybovat se ve středu tabulky je pro nás optimální. Kluci nejsou pod žádným tlakem a já očekávám, že podají svůj standardní výkon,“ říká Zachar.

Přerovští hokejisté se v úvodu sezony trápí především v zápasech na venkovních kluzištích. Z nich Zubři ještě nepřivezli ani bod a v tabulce figurují se sedmi odehranými zápasy na devátém místě.

Jestřábi zvládli oba přípravné zápasy proti Přerovu a proto si mohou věřit i nyní v druholigové soutěži.

„Ty zápasy byly slušně odehrané, nebyly v nich žádné likvidační zákroky, takže věřím, že tomu tak bude i v sobotu,“ říká Zachar, který bude po utkání spokojen s jakýmkoliv bodovým ziskem.

„Body jsou body a ty se do tabulky počítají. Pokud bude Přerov lepší, tak my budeme vděční i za jeden bod. Ale samozřejmě hrajeme doma, tak bychom chtěli vyhrát,“ prohlašuje Zachar.

Fanoušky budou sledovat

Zápas s Přerovem budou provázet přísnější bezpečnostní opatření, než tomu bývá zvykem při jiných zápasech.

„Jsou připravena opatření, která zajistí bezproblémový průběh utkání. Pokladny budou otevřeny již hodinu před utkáním a před vstupem diváků na stadion proběhnou bezpečnostní prohlídky, aby bylo zamezeno pronesení nebezpečných předmětů do prostor zimního stadionu,“ píše se na webu prostějovských Jestřábů, kde také fanoušky obou táborů nabádají ke slušnosti.

„Hostující i domácí sektor budou během utkání monitorovány a pro případ nepokojů bude připravena k zásahu Policie České republiky, Městská policie a také zásahová jednotka.“

Hanácké derby mezi Jestřáby a Zubry startuje na prostějovském zimním stadionu v sobotu v 17 hodin.

Miroslav Mazal