Událost nevypadá ve skutečnosti zdaleka tak hrozně, jak napovídají kolující informace po Šumperku: skupina mladíků v mikinách Young Force prý před stadionem napadla ženu, dítě a staršího muže, obrala je o šály a o tašku, přitom mělo padnout i pár ran.

Fakta jsou taková: otec jednoho z hráčů čekal po utkání před šatnami hostů, znenadání přiběhl mladík v černé mikině (a patrně s nápisem Young Force) a strhl muži šálu z krku.

Rodina okradeného se jala mladíka pronásledovat, přičemž nechala na zemi tašku, kterou v době, kdy pronásledovali mladíka, někdo ukradl. „Kdo, to vážně nevím," říká manželka okradeného.

Mladíka s šálou Uničovští dostihli, šála jim byla vrácena s tím, že mladíka navedla skupinka jiných mladíků.

Radost z nalezené šály posléze přešla, neboť, jak bylo napsáno, zmizela taška.

Zda došlo k nějakým strkanicím či násilí manželka odmítla.

„Nic takového, ale i tak jsme z toho špatní, člověk aby se bál chodit na hokej," říká.

Evidentně se jí nechce o nedělní události mluvit…

Naše město, naše pravidla

Pravdou je, že na hokejová utkání prvoligových Draků chodí i poněkud komicky vyhlížející skupinka mladíků, kteří mají na sobě mikiny či trika s nápisem Young Force na prsou, na zádech pak mají nápis Naše město, naše pravidla proložená znakem Šumperku.

Přestože událost nevyhlíží příliš dramaticky, na hokejových stadionech totiž docházelo a dochází k daleko horším násilnostem, řada lidí tento incident nechce nechat usnout.

„Zjišťujeme, kdo za tím je a případ předáme policii. Tohle nesmíme nechat být," uvedl jeden z šumperských hokejových příznivců.

Násilí už řešil soud

Násilí na šumperském zimním stadionu by nebylo nic nového, konflikty s přerovskými Meofans, prostějovskými fanoušky či příznivci olomoucké Mory mají mnozí v živé paměti. To padaly rány pěstí, létaly vzduchem židle či byl ničen majetek zimního stadionu.

Tyto kauzy skončily i před soudem, který rozdal pokuty či zákazy vstupu na zimní stadion.

Jména všech zúčastněných má redakce k dispozici, z pochopitelných důvodů si všichni přejí zůstat v anonymitě.

Připoměňte si, jak Baníkovci přepadli na šumperském zimním stadionu fanoušky Olomouce