Půjde o hodně, možná bude k vidění nejlepší a nejdůležitější zápas dosavadního průběhu celé sezony, takže: „Fanoušci Kohoutů, do zbraně!“

Když se chomutovští Piráti ujali v semifinálové sérii play off vedení 3:0 na zápasy, myšlenky na potenciální šestý duel byly spíše utopií.

Jenže olomoučtí Kohouti do svých soupeřů tvrdě zaťali pařáty a po dvou vítězstvích zůstávají ve hře o vysněné finále první hokejové ligy.

Před hokejisty Mory stojí obrovská výzva – pokusit se otočit stav série z 0:3 na zápasy.

V pátečním zápase budou mít chomutovští hokejisté již třetí finálový mečbol.

Bouřící ochozy v plecharéně

Zda ho Hanáci do třetice všeho dobrého odvrátí, bude záviset na mnoha okolnostech a jednou z nich je hlasitá podpora fanoušků v zaplněném hledišti zimního stadionu, chcete-li „Kohoutí plecharény“.

„Věřím, že nás diváci podpoří, že nás poženou dopředu a my se jim odvděčíme minimálně dobrou hrou a poctivou kolektivní prací,“ říká kapitán týmu Jakub Bartoň.

„Na fanoušky budeme určitě spoléhat a já věřím tomu, že přijdou v hojném počtu a že náš kotel znovu v plechárně vytvoří bouřlivou atmosféru. Myslím, že i pro fanoušky bude páteční zápas zážitek,“ prohlašuje Bartoň.

Stejného názoru je i trenér Jan Tomajko.

„Doufáme, že přijde ještě víc diváků, než bylo v těch víkendových zápasech, a že se nám ten stadion zaplní. Věřím, že fanoušci vytvoří výbornou atmosféru a že je nezklameme a pojedeme na sedmý zápas do Chomutova,“ pousmál se olomoucký kouč.

„Určitě se hraje úplně jinak, když je na stadionu atmosféra, a i o tom play off je. Vidíme to třeba v extralize, kde diváci vytvoří nádhernou kulisu a pak to jde samo,“ doplnil Tomajko.

Bude nejvyšší návštěva sezony?

Obránce Michal Nedbálek věří, že páteční návštěva bude hodně solidní.

„Diváků by mohlo přijít dost, protože když už je teplo, tak věřím, že se to na tom našem zimáku dá vydržet. Navíc je to semifinále. Čtyři a půl tisíce, jako bylo v Chomutově, asi nepřijde, ale tři tisíce by dorazit mohly,“ skromněji odhaduje Nedbálek.

„Přáním by byl samozřejmě plný stadion, ale nevím, jestli to je realizovatelné,“ dodává.

To jeho spoluhráč z obrany Alexandr Lhotský byl větším optimsitou.

„Myslím, že přijde jednoznačně nejvyšší návštěva sezony,“ mrkl směrem na novináře.

„Můj tip i přání jsou čtyři tisíce diváků,“ říká sportovní manažer HC Olomouc Josef Podlaha.

„Myslím, že by to mohlo i vyjít, protože hrajeme dobře a pokoušíme se o zázrak. Udělali jsme dva kroky a ještě nám dva chybějí. Hraje se v pátek a naše lednička už není tak mrazivá a tady v tom počasí působí multifunkčně, protože už tady je docela teplo, takže si myslím, že by toho spousta lidí mohla využít a přijít nás podpořit,“ prohlásil s úsměvem Podlaha.

Vezmu synka na krk a jdu podpořit Moru

Klub již tradičně na utkání připravil předprodej. Jedním z fanoušků, kteří jej ve čtvrtek využili, byl i Tomáš Krátký, jenž kvitoval, že Kohouti vybojovali možnost hrát páteční duel.

„Je to úžasné, protože jsem jim už moc nevěřil. Do Chomutova hokejisté odjížděli za stavu 3:1 a myšlenky byly černé. Teď ale šance ještě pořád žije, takže to je super,“ radoval se příznivec Kohoutů, který se nerozmýšlel, jestli na páteční zápas i s malým synem zamíří.

„Nebylo nad čím váhat. Vezmu malého na krk a půjdu Moru podpořit. Pro fanouška je povinnost přijít se podívat a podpořit,“ říká olomoucký fanoušek Tomáš Krátký, který věří, že se stadion solidně zaplní.

„Mohlo by přijít čtyři a půl tisíce fanoušků,“ odhaduje a dodává, že tipuje výsledek 3:2 pro Moru.

„Jsem ráda, že se jim to povedlo a můžu jít ještě v pátek na hokej. Myslím, že může být klidně vyprodáno,“ doplňuje jedna z fanynek Radka Popelková.

Další možnost zakoupit vstupenky v jednotné ceně 80 korun mají fanoušci v pátek od 9 do 11 hodin na sekretariátu a pak u pokladen, které budou otevřeny hodinu před začátkem zápasu.

ČTĚTE TAKÉ: Šok. Chomutov před bitvou v Olomouci odvolal trenéry