„Na Třinec jsem se hodně těšil a na zápas se připravoval. Bohužel ale nešlo, abych nastoupil,“ litoval Zbyněk Irgl absence v minulém zápase. Teď věří, že si Kohouti poradí s Východočechy i bez své brankářské jedničky.

V posledním zápase před olympijskou přestávkou hostíte Pardubice, které jsou v tabulce o dvě příčky před vámi. Jak moc je to důležitý zápas v boji o play-off?
Je to velmi důležitý zápas, ale takové jsou pro nás v poslední době všechny. Škoda, že nezískáváme body, protože si myslím, že hra není špatná. Body ale bohužel nesbíráme, přitom každý pro nás má v tuhle chvíli cenu zlata.

Brankář Branislav Konrád už odcestoval na olympiádu. Berete to jako velké oslabení?
Braňo je jednička v bráně, ale myslím, že je to naopak obrovská šance pro Martina Faltera, ukázat, že mančaft umí podržet. Braňo je výborný gólman, ale Martin je tady od toho, že když se cokoliv stane, tak aby ho zastoupil.

Je v týmu momentálně bojovná nálada, nebo na spoluhráčích cítíte spíš napětí?
Samozřejmě to člověk vnímá i s ohledem na to, že některé ty prohrané zápasy opravdu nebyly špatné. Hrajeme dobře, ale bohužel nedáváme góly a to nás stojí body.

Očima trenéra Zdeňka Venery: „Z posledních dvou zápasů nás mrzí především ztráta se Zlínem, kde jsme o body přišli až v závěru. Zlín byl v tabulce navíc náš nejbližší soupeř. Zbývá nám ale ještě pět zápasů do konce. Máme před sebou kromě Pardubic taky Spartu a Mladou Boleslav, tedy týmy, které jsou v tabulce také těsně kolem nás. Bude klíčové, jak tyto zápasy zvládneme. Očekávám, že to bude napínavé až do posledního kola.“