V reprezentační přestávce si olomoucký tým našel čas na chvíli volna, ale také na intenzivní přípravu.

„V minulém týdnu jsme měli takovou třídenní kondiční vložku, kdy jsme trénovali dvoufázově. Pátek už byl takový vánoční," usmíval se dobře naladěný trenér Mory Zdeněk Venera.

„Od neděle už se připravujeme na Mladou Boleslav. Pracujeme na přesilovkách, které chceme zlepšit. Dále na systémových věcech a spolupráci 
v pětkách," prozradil kouč Zdeněk Venera.

Hra v početní výhodě Olomoučany trápí od začátku sezony, zda se v krátkém období podařilo tuto herní situaci zlepšit, Zdeněk Venera nemůže odhadnout.

„Samozřejmě jedna věc je trénink a druhá věc je zápas. Každý hraje oslabení jinak a je potřeba reagovat i na pohyb soupeře. Na tréninku se dá něco vyzkoušet, ale pak je to také otázka nějaké tvořivosti," okomentoval nácvik přesilových her zkušený lodivod Mory.

Boleslav? Výborná forma a reprezentant

Ze dvou duelů s Mladou Boleslaví vytěžili v této sezoně Hanáci dva body po venkovní výhře v samostatných nájezdech.

Domácí listopadový souboj museli Kohouti po prohře 3:6 hodit za hlavu.

„Tady nás docela vycvičili. Ale v prvním zápase u nich jsme hráli velice dobře, myslím, že jsme měli blízko ke třem bodům. 
Z mnoha šancí jsme tam vytěžili minimum a Boleslav vyrovnala těsně před koncem," připomněl olomoucký kouč a doplnil:

„Myslím si, že mají teď výbornou formu a hrají dobře. A například Richard Jarůšek byl v nároďáku. Bude to těžký zápas," komentoval Zdeněk Venera a vyzdvihl také boleslavského útočníka, jenž se svou premiérovou trefou postaral o čtvrtý gól české reprezentace v duelu s Ruskem.

Ve Finsku v sobotu začíná mistrovství světa hráčů do 
20 let, kde bude mít pravděpodobně i olomoucký klub své zastoupení v osobě talentovaného beka Alexe Rašnera.

Kromě sbírání zkušeností pro mladého hokejistu má tato událost výhodu i pro extraligový tým.

Neplatí totiž pravidlo o povinném nasazování mladých hráčů do zápasu a kouč Venera tak může rozšířit soupisku.

„Rašner je s reprezentací 
a Skrbek má třízápasový trest. Ale bereme na zápas všech sedm beků, co máme, včetně Škůrka a třináct útočníků včetně Aleše Jergla. Podle vývoje utkání potom můžeme se sestavou zahýbat," prozradil Zdeněk Venera.

Na Štěpána přijede Plzeň s Hrňou

Druhý svátek vánoční si mohou fanoušci hokeje zpestřit návštěvou olomouckého zimního stadionu, kde Kohouti budou opět bojovat s týmem 
z nejvyšších pater tabulky.

Tým HC Škoda Plzeň navíc posílil v Olomouci dobře známý forvard Erik Hrňa, kterému se v dosavadním průběhu příliš nedařilo v dresu Třince.

V obou předchozích vzájemných utkáních slavili Hanáci plný bodový zisk.

„Hráli jsme s nimi dva vyrovnané zápasy, měli jsme docela štěstí, co se týká získaných bodů. Ale je to zase mužstvo s výbornými hráči, kteří hrají důrazně. Věřím, že mezi svátky přijde hodně lidí a že to bude jedna z věcí, která pomůže hráče vyhecovat na maximální výkon, a že nějaké body uhrajeme," přál si šéf olomoucké lavičky.

Plzeňský tým vyměnil slovenského forvarda Jána Sýkoru za Erika Hrňu, loni velmi produktivního a na Hané oblíbeného hráče.

O sedmadvaceti­letého hráče mělo zájem i vedení olomouckého klubu.

„Nevím, jak dalece to byla jeho záležitost. Spíš to byla věc Třince, kam ho nasměrují a co za to. Byl tam pod smlouvou, nemůžu mluvit za něj, jestli by radši skončil tady, nebo v Plzni. To by možná řekl on. My jsme po něm samozřejmě taky trochu pošilhávali, ale bohužel. Ale určitě ho za to nikdo nebude mlátit," smál se na závěr kouč Zdeněk Venera.